Seimo Liberalų frakcijos narys, Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Arminas Lydeka 2022 m. lapkričio 30 – gruodžio 2 d. dalyvaus Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto rengiamame posėdyje dėl Europos Sąjungos užsienio ir saugumo politikos iššūkių ir Europos Parlamento Specialiojo komiteto užsienio šalių kišimosi į visus demokratinius procesus Europos Sąjungoje, įskaitant dezinformaciją, klausimais tarpparlamentiniame posėdyje.
Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto posėdyje bus aptartos galimybės ir siekis labiau susitelkti, kad būtų galima užtikrinti Europos Sąjungos politiką ir pozicijas tam tikrais klausimais, ypač kai susiduriama su augančia kitų valstybių įtaka. Bus kalbama bendradarbiavimo su Europos Sąjungos (ES) sąjungininkais ir partneriais prioritetų klausimu.
“ES turi dar kartą patvirtinti savo požiūrį ir tvirtai ginti mūsų visų vertybes ir interesus. Sumažinti mūsų pažeidžiamumą, padidinti atsparumą, spręsti saugumo problemas ir bendradarbiauti su partneriais – nuo tolimesnių iki panašiai mąstančių – tai yra svarbios veiksmų kryptys. Jei norime apginti savo interesus ir spręsti pasaulinius iššūkius – klimato kaitą, aplinkosaugą, sveikatą, – turime paspartinti savo darbą mažindami priklausomybę ir strateginį pažeidžiamumą, įvairindami tiekimo šaltinius ir didindami vidinį atsparumą. Tai taikoma žaliavoms ir puslaidininkiams, kurie yra labai svarbūs ekologijai“, – pažymi A. Lydeka.
Pasak A. Lydekos, Europos Sąjunga negali neskirti dėmesio Kinijai: ji nėra pasmerkusi Rusijos karo prieš Ukrainą, nors „nubrėžė aiškias raudonas linijas dėl branduolinio ginklo naudojimo ir vis labiau nerimauja dėl pasaulinių pasekmių“. „Europos Sąjungos vadovai jau suprato, kad Kinijos ir Rusijos draugystė turės įtakos mūsų visų šalių santykiams su Kinija. Turime būti vieningi ir reikia sugriauti tam tikras ekonomines priklausomybes. Mes galime būti Europa, turinti balsą pasaulyje, jei būsime vieningi. Deja, dar daugelis mūsų valstybių narių nėra pasirengusios visiškai išmokti Rusijos pamokos ir pritaikyti Rusijos pamoką Kinijai: neturėtume leisti sau tapti priklausomiems nuo autoritarinio režimo“, – sako A. Lydeka.
Tarpparlamentiniame Europos Parlamento Specialiojo komiteto dėl užsienio kišimosi į visus demokratinius procesus Europos Sąjungoje posėdyje vyks diskusijos įstatymų atsparumo, rinkimų įstatymų ar manipuliavimo informacija kampanijų klausimais. Parlamentarai taip pat dalyvaus diskusijoje Ukrainos palaikymo klausimu: numatoma aptarti tarptautinius ir Europos Sąjungos valstybių iššūkius, kurie patiriami išreiškiant tvirtą paramą Ukrainai.
Įrašykite vardą
Įrašykite el. paštą
Neteisingas el. pašto adresas
Įrašykite žinutę