Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija remia Konkurencijos įstatymo pataisas, kuriomis įteisinamos konsultacijos konkurencijos klausimais, kad verslai aiškiau suvoktų ribas, už kokią veiklą gali susilaukti valstybės sankcijų.
„Nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia. Šiuo įstatymu sukursime sąlygas, kad verslas įgytų daugiau žinių ir atitinkamai – atsakomybės už savo veiksmus. Nes pagal dabartinę tvarką verslas, nežinodamas trapių konkurencijos teisės ribų, gali pažeisti įstatymą net kilniais tikslais bendraudamas su Seimo nariais arba ministrais. Nuo tokios tvarkos nukenčia ir verslas, ir demokratija“, – sako Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.
Antradienį Seime teikiama įstatymo pataisa numato, kad Konkurencijos taryba teiks metodinę pagalbą įmonėms ir jas konsultuos Konkurencijos tarybos atliekamos priežiūros kompetencijos klausimais. Kartu siūloma keisti dar du įstatymus, kad fizinių asmenų, juridinių asmenų ar jų grupių veiksmai, atliekami konsultavimosi su visuomene metu ir atitinkantys konsultavimosi su visuomene tikslus, taip pat lobistiniai veiksmai, atliekami lobistinės veiklos iniciavimo ar vykdymo tikslais, nebūtų laikomi komercine ūkine veikla.
Pernai gruodį Konkurencijos taryba, nustačiusi, kad Lietuvos vaistinių asociacija ir 8 vaistais prekiaujančios bendrovės susitarė dėl kompensuojamųjų vaistų antkainių, skyrė šiems subjektams baudų už daugiau kaip 72 mln. eurų. Antkainių pasiūlymus asociacija teikė Sveikatos apsaugos ministerijos prašymu.
Pasak Liberalų sąjūdžio frakcijos nario, Ekonomikos komiteto nario Andriaus Bagdono, šiuo konkrečiu atveju verslai padarė galimą konkurencijos pažeidimą dalyvaudami teisėkūroje, tai yra naudodamiesi savo demokratine teise. „Ministerijos prašymu verslininkai aptarė savo išankstines pozicijas, o konkurencijos taryba tai iš esmės pavadino karteliu. Vadinasi, joks verslas nėra apsaugotas nuo pažeidimų, jeigu dalyvaus demokratiniuose teisėkūros procesuose. Tai nenormaliai per didelė rizika verslui. Todėl valstybė, užuot iš karto baudusi, pirmiausia turėtų ištiesti pagalbos ranką“, – sako A. Bagdonas.
Jis atkreipia dėmesį į Ekonomikos ir inovacijų ministerijos valstybėje propaguojamą nuostatą, kad pagalbos teikimas verslui yra daug efektyvesnė priemonė nei pažeidimų fiksavimas.
Įrašykite vardą
Įrašykite el. paštą
Neteisingas el. pašto adresas
Įrašykite žinutę