Lietuvos kaimo plėtros programos 105 mln. eurų vertės kvietimas ūkininkams įsirengti alternatyvios energijos gamybos šaltinius ir taip mažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro ir augančių energijos kainų apkaišytas pertekliniu reguliavimu, kurį būtina skubiai naikinti, atkreipia dėmesį Seimo Kaimo reikalų komiteto narys, Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas Juozas Baublys.
Trečiadienį Kaimo reikalų komitete parlamentaras pastebėjo, kad iš Europos Sąjungos fondų skiriama finansinė priemonė ūkininkams įsirengti saulės baterijų, saulės kolektorių, saulės modulių, biodujų jėgainių, geoterminio šildymo įrangą yra apribota „gamybinio statinio arba gamybinio pastato poreikiais“.
„Kodėl valstybė verčia ūkininkus statyti elektrines ant atskirų pastatų – vieną ant grūdų sandėlio, kitą ant fermos, trečią – ant dirbtuvių? Manau, reikia paramą skirti pagal konkretaus ūkio energijos poreikį, o ne pastato funkciją. Tuomet ūkininkas pats nuspręs, kur įsirengti elektrinę ir kaip energiją paskirstyti į kitus objektus ar patalpas“, – teigia J. Baublys.
Be to, Seimo liberalo įsitikinimu, kartu reikėtų alternatyvių šaltinių energiją, kuri lieka nesuvartota, leisti parduoti – tiek ūkininkams, tiek visiems kitiems. Šiuo metu valstybės reikalavimai tai riboja.
J. Baubliui pastebėjus nelogišką reguliavimą, komiteto posėdyje energetikos viceministrė Inga Žilienė patikino pasidomėsianti, kaip išspręsti prieštaravimą.
Žemės ūkio ministerija 105 mln. eurų vertės kvietimą paskelbė siekdama, kad žemės ūkio produkcijos gamintojai didintų energetinį nepriklausomumą ir efektyviau naudotų išteklius.
Įrašykite vardą
Įrašykite el. paštą
Neteisingas el. pašto adresas
Įrašykite žinutę