fbpx

Ž. Galimovas: „Turėsime pataisyti sprendimą ir suteikti teisę įsigyti bilietą su nuolaida visus onkologinius ligonius lydintiems asmenims“

56942593_402326437224272_8255292756298039296_o

Šiandien paskutiniame šių metų savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomas svarbus klausimas dėl teisės į lengvatą važiuoti su nuolaida „Jonavos autobusais“ asmenims, lydintiems onkologinėmis ligomis sergančius asmenis. Tai labai svarbus sprendimas, nes onkologiniams ligoniams tikrai reikia palydos, kai sveikatos būklė tampa sudėtinga, o jiems reikia nuvykti į chemoterapijos kursus ar kažkur kitur.

Naujos redakcijos transporto lengvatų įstatymas, įsigaliosiantis nuo sausio 1-osios, numato, kad valstybė suteikia teisę įsigyti bilietą su 80 proc. nuolaida tik onkologinėmis ligomis sergantiems asmenims, tad džiugu ir sveikintina, kad savivaldybės administracija nusprendė rajono lėšomis prisidėti prie lydinčiųjų asmenų bilieto lengvatos kompensavimo.

Tačiau sprendimo projekte numatyta, kad teisę įsigyti bilietą su 80 proc. nuolaida suteikiama tik tiems asmenims, kurie lydi „POLA“ kortelių turėtojus. Mano manymu, tai nėra teisinga, nes net ir žinodami, kokia šauni yra Jonavos onkologinių ligonių asociacija „ŠKAC“, negalime išskirti „POLA“ kortelių turėtojų ir užkirsti kelią transporto lengvata pasinaudoti asmenims, kurie lydi onkologine liga sergantį asmenį, neturintį „POLA“ kortelės ir nesantį onkologinių ligų asociacijos nariu.

Posėdžio metu pasiūliau savivaldybės tarybai savo sprendime patvirtinti tokią pačią sąvoką, kuri naudojama ir transporto lengvatų įstatyme – suteikti teisę įsigyti bilietą su 80 proc. nuolaida asmenims, lydintiems onkologinėmis ligomis sergančius asmenis.

Pagal tarybos veiklos reglamentą, dėl tokio mano pasiūlymo balsavimas buvo vykdomas analogiškai kaip ir balsuojant esant alternatyviam sprendimo projektui – tai reiškia, kad tarybos nariai pirmiausia turėjo nepritarti pirminiam sprendimo projekto variantui, kad būtų galima balsuoti už kitą variantą su mano pateiktu pasiūlymu. Dėl šios priežasties balsavau „prieš“, tačiau kolegos iš skirtingų frakcijų ir politinių partijų vis dėlto palaikė pirminį variantą, kuris ir buvo patvirtintas.

Mano balsavimas „prieš“ nereiškia, kad aš nepritariu pačiai idėjai – ji puiki, tačiau nevisai sąžininga visų onkologinėmis ligomis sergančių ir juos lydinčių asmenų atžvilgiu. Labai tikiuosi, kad kitais metais Turto ir aplinkos skyriaus vedėja Jolita Gumaniukienė, pateikdama naujos redakcijos platų ir visą transporto lengvatų klausimą iš esmės apžvelgiantį sprendimo projektą, pasiūlys mums ištaisyti šį „liapsusą“, kaip posėdžio metu buvo žadėta…

 

Žilvinas Galimovas
Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys