Simonas Kairys: svarbiausia – idėją paversti rezultatais

104100692_648749382376362_1287772702416217483_n

Artėjančiuose Seimo rinkimuose Kalniečių apygardoje Liberalų sąjūdžiui atstovaus partijos pirmininkės pavaduotojas Simonas Kairys.

Dar mokydamasis vidurinėje mokykloje jaučiau, kad politika gali būti mano gyvenimo kelias. Įvairios situacijos, atrodo net neplanuojant, įtraukdavo į visuomeninius procesus. Visada norėjau nuveikti kažką svarbesnio ir prasmingesnio. Pastebėjau, kad sekasi aplink save telkti žmones, o tai ir yra politikos pagrindas. Juk politikos esmė – daryti tai, nuo ko žmonėms bus geriau ir laisviau. 

Augau Žemaitijos sostinėje Telšiuose, studijų metais atvykau į Kauną. Artėja laikas, kai tiek Telšiuose, tiek Kaune būsiu pragyvenęs po lygiai metų. Kaunas man atvėrė daug langų ir durų, jis visada liks mano veiklos baze. Džiaugiuosi, kad atvykęs į be galo įdomų, tačiau tokį pilką miestą, dabar matau jį žymiai spalvingesnį. Ypač smagu, kad dar pačiam teko prisidėti prie tų spalvų atsiradimo.

Būsimi Seimo rinkimai man – jau tretieji, rezultatų kreivė vis kyla viršun, tad tikiu patarle – trečias kartas nemeluoja. Pagrindinė mano vertybė – pasitikėjimas. Pasitikėjimas man svarbus tiek kalbant apie save, apie mano atstovavimą rinkėjams, tiek apie kolegas, kurie kartu padeda dalyvauti politikoje. Jei nėra pasitikėjimo, sėkmingas dalyvavimas politikoje yra neįmanomas. 

Kasdienėje savo veikloje tiek dirbant savivaldoje, tiek esant partijos pirmininkės pavaduotoju, stengiuosi neužsisklęsti ir gauti patirties visose srityse. Kokia bus iš politiko nauda, jei domėsiuosi ekonomika, bet apsimesiu, kad socialiniai reikalai man nerūpi? Jei gilinsiuosi į užsienio politika, tai nejaugi į stalčių padėsiu savivaldos temas?

Bendraminčių būryje man patiko viena frazė – „atėjus į Seimą reikės uždrausti valstiečių draudimus“. Sąmoningi ir atsakingi piliečiai – tokia turėtų būti valstybės politikos vizija. Seime pirmiausia peržiūrėčiau visus sprendimus, kurie veda prie perdėto reguliavimo. Taip pat švietimas – tema, kur daug kalbama, kartais net puolama strimgalviais daryti, bet sektorius kenčia, o juk švietimas yra visa ko pagrindas. 

Mano neabejotina kompetencija yra savivaldos politika. Džiaugiuosi, kad pavyko prisijaukinti ir tokias sritis kaip kultūra, turizmas, užsienio ryšiai, sportas. Visa mano patirtis būnant savivaldybės tarybos nariu opozicijoje, pozicijoje, vicemeru, mero patarėju man leidžia be pertraukos dalyvauti svarbiausiuose politikos procesuose. 

Kaune esu tiek atradęs visokiausių vietų, kad jau seniai sakiau – laisvalaikiu galėčiau būti puikus gidas. Be abejo, Laisvės alėja ir Žaliakalnis man yra didžiausia vertybė, bet Kaunas unikalus tuo, kad čia slypi labai daug istorinių sluoksnių, čia puiki vieta diskutuoti įvairiausius, net pačius sudėtingiausius istorinės atminties niuansus.

Manau, kad geriausia mano savybė – gebėjimas idėją paversti realiais rezultatais. Tūkstančiai gerų idėjų miršta jų net nepradėjus ar joms užstrigus procesuose. Save laikau tikru liberalu, o didžiausia vertybė man yra laisvė, tačiau liberalai dažnai pameta antrąją laisvės pusę – atsakomybę. 

Kalbant apie mėgstamus filmus, paminėsiu praėjusio amžiaus vidurio šedevrą „Dvylika įtūžusių vyrų“ (12 Angry Men). Filme teisme prisiekusieji turi priimti sprendimą dėl jaunuolio, kuris nužudė savo tėvą. Atrodo, jog visi įkalčiai, liudininkų parodymai aiškiai veda į mirties bausmę, tačiau vienas prisiekusysis pradeda diskusiją, kelia klausimus. Tada pradeda keistis pozicijos, įsitikinimai, pradedama abejoti savo nuomone. Šis filmas – geras momentas suprasti, kaip kartais sunkiai ir ne visai objektyviai yra priiminėjami sprendimai, keičiantys gyvenimus.

Be lauko teniso, krepšinio, „Formulės 1”, kelionių ir vakarų su gitara, pas mane namie galite išgirsti „Red Hot Chilli Peppers“, „The Muse“. Užsukite – padiskutuosime apie atsakomybę, laisvę ir Kauno ateitį.