Oranžiniai savanoriai kviečia: iniciatyva “Nesijausk vienišas”

reda-kneizeviciene

Šiandieninėje visuomenėje daug įtampos ir nerimo. Karantinas daugelį žmonių įkalino namuose.  Ypač šis laikotarpis sudėtingas senjorams.  Džiugu, kad Lietuvoje atsirado daug pilietinių inciatyvų kaip pagelbėti  senjorams.

Paskelbus Lietuvoje karantiną pradėjome registruoti e-savanorių komandą, kurie galėtų padėti žmonėms naudotis elektroninėmis paslaugomis. Ne paslaptis, kad ypač vyresnio amžiaus žmonės nors išmoko naudotis socialiniais tinklais, bet  elektroninėmis paslaugomis  naudojasi mažai. Tarp daug informacijos kartais sunku ir suprasti kaip naudotis ir kur ieškoti pagalbos.  E-savanoriai pasiruošę kantriai padėti išaiškinti visas detales . Labai svarbu atkreipti dėmesį,kad mes jokių žmonių duomenų nekaupsime, prisijungimų neprašysime, o tik konsultuosime kaip pačiam viską atlikti.

Dar vienas svarbus šios socialinės inciatyvos akcentas. Dėl karantino namuose sąlygų ko gero ne vieną yra užplūdęs vieniškumo jausmas. Labai svarbu vienatvės akimirką turėti su kuo nors pabendrauti. Džiugu, kad paskelbus šią akciją atsiliepė savanoriai, kurie sutinka tapti e- savanoriais ir tapti pašnekovais įvairiais gyvenimiškais klausimais. Grupės šūkis „Pasidalintas skausmas dvigubai sumažėja, o pasidalintas džiaugsmas – dvigubai padidėja“.

Jeigu jautiesi vienišas ar reikalinga pagalba – kviečiame drąsiai rašyti Facebook grupėje „Nesijausk vienišas“(https://www.facebook.com/groups/200550814600440/) , dalintis savo jausmais, džiaugsmais ir rūpesčiais. Juk kartais šiltas pabendravimas, išsikalbėjimas padeda pasijusti lengviau.

Jeigu svarstai, ką naudingo galima nuveikti karantino sąlygomis, prisijunk prie iniciatyvos “Nesijausk vienišas” savanorių komandos, dalinkimės patirtimi, padėkime vieni kitiems. Juk daryti darbus yra gera.

Kviečiame registruotis savanorius, kurie norėtų save išbandyti šioje veikloje. Visi užsiregsitravę bus pakviesti į atskirą grupę, kurioje dalinsimės darbais, patirtimi ir bendrausime. Visų savanorių laukia mažos dovanėlės.

 

Smulkesnė informacija:

Projekto savanorė, paskyros „Nesijausk vienišas“ administratorė Reda Kneizevičienė

redaknei@gmail.com, tel. 861121453