fbpx

L. Astrauskė: „Pradedame nuo savęs ir rodome pavyzdį kitiems, ragindami likti namuose“

131745316_4216754571675141_1954137758384824920_o

Nuo šiandien įsigaliojus naujiems, kur kas griežtesniems apribojimams, siekiant suvaldyti neregėtas aukštumas pasiekusį COVID-19 plitimą, Jonavos liberalai ir draugai jungiasi prie akcijos „#LikimeNamuose“.

„Esant tokiai sudėtingai situacijai, ne iš piršto laužtas Vyriausybės raginimas likti namuose“, – teigia Jonavos liberalų pirmininko pavaduotoja Lina Astrauskė. „Todėl mums pasirodė labai svarbu kitaip pateikti politikų prašymą susitelkti ir patraukliai parodyti, kad galima likti namuose, turiningai juose leisti laiką ir tame nėra jokios tragedijos.“

Pasak Jonavos liberalų idėjos „#LikimeNamuose“ iniciatorės L. Astrauskės, mes kiekvienas šiandien esame atsakingas, kaip situacija šalyje klostysis artimiausiu metu, o mažų mažiausia, ką galime padaryti, tai tiesiog likti namuose. „Todėl pradedame nuo savęs ir rodome pavyzdį kitiems, ragindami likti namuose ir taip apsaugoti save bei savo artimuosius.“

Iniciatyvos „#LiekameNamuose“ nuotraukų koliaže Jonavos liberalai ir prie idėjos prisijungę draugai skaito knygas, žaidžia šachmatais, gamina kalėdines dekoracijas ir puošia namus, neria ir mezga, tapo, groja, žaidžia su savo vaikais ir augintiniais ar tiesiog kūrybiškai leidžia laiką – ir visa tai galima daryti savo namuose.

Sunku atprasti nuo ritmo, kuriuo kasdien iki šiol gyvenome, tačiau medikams ligoninėse šiuo metu sunkiau tūkstančius kartų. Žymiai sunkiau pedagogams, socialiniams darbuotojams, pareigūnams – visiems, negalintiems saugiai likti namuose. Kur kas sunkiau tiems, kurie serga, ir ypač tiems, kurie dėl ligos kasdien praranda anapilin išėjusius savo šeimos narius, artimuosius, draugus. Todėl, palyginus, likti namuose vis dėlto tikrai nėra taip sunku, tačiau labai svarbu, kad kuo greičiau perimtume viruso kontrolę į savo rankas. Pavasarį mums pavyko, nes susitelkėme ir laikėmės laikinų draudimų – pakartokime šią sėkmę dar kartą.