fbpx

Jonavos liberalų iniciatyvos 2021 m. rajono biudžete

jklj

Vasario 11 dieną savivaldybės taryboje bus svarstomas 2021 metų rajono biudžetas.

Biudžeto projekte siūloma daugiausiai investuoti į centriniame miesto stadione statomą naująjį miesto baseiną – tam numatyta šiemet išleisti 3 milijonus eurų. Šio baseino atsiradimą iniciavome dar 2016 metais, surinkę ir šią idėją palaikančių gyventojų parašus: „Ir štai prasidėjus naujai kadencijai gyventojai pirmiausia išsirinko vietą, kurioje norėtų išvysti šį naująjį objektą, tuomet galiausiai buvo numatytos lėšos projektavimo darbams ir pernai spalį prasidėjo pirmieji statybos darbai, todėl smagu, kad pavyksta užtikrinti nuoseklius darbus ir sklandžias baseino statybas“, – džiaugias savivaldybės tarybos narys, Jonavos liberalų pirmininko pirmasis pavaduotojas Kęstutis Macionis.

Taip pat biudžeto projekte numatyta 100 tūkst. eurų skirti parko įrengimui tankiai apgyvendintame Rimkų mikrorajone: „Džiaugiamės, kad mūsų iniciatyva pagaliau įgauna pagreitį. Kai bus suderinti jau pateikti projektiniai pasiūlymai, neilgai trukus bus pradedami ir pirmieji darbai, tad labai svarbu, kad šių metų biudžete parkui būtų numatytos reikalingos investicijos“, – teigia Jonavos liberalų pirmininko pavaduotoja Lina Astrauskė.

100 tūkst. eurų taip pat numatyta skirti kompiuterinės įrangos įsigijimui švietimo įstaigose: „Kompiuterinės įrangos trūkumą dar rugpjūtį mums buvo įvardinę švietimo įstaigų vadovai, todėl prašiau savivaldybės administracijos atrasti lėšų ir ateiti į tarybą su dar praeitų metų biudžeto patikslinimu, kad būtų patenkinti būtinieji poreikiai sklandžiam nuotoliniam ugdymui organizuoti. Juk buvo akivaizdu, kad teks ir vėl sugrįžti prie tokio ugdymosi proceso. Gaila, aišku, kad tik dabar atsiranda papildomos lėšos kompiuterinei įrangai įsigyti, bet vis tiek geriau dabar nei niekada“, – teigia Jonavos liberalų pirmininkas, savivaldybės tarybos narys Žilvinas Galimovas.

Be jau paminėtų naujų investicijų, atkreiptinas dėmesys, jog pernai pradėtai ir palankiai darbdavių bei jaunuolių Jonavoje įvertintai jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programai šiemet bus skiriamas didesnis finansavimas – vietoje 6 tūkst. eurų pavyko padidinti finansavimą iki 10 tūkst. eurų.