Aurelijus Zykas: pagrindinis mano tikslas – kurti Lietuvą, kuria jos gyventojai didžiuotųsi

Aurelijus Zykas

Artėjančiuose Seimo rinkimuose Centro-Žaliakalnio apygardoje Liberalų sąjūdžiui atstovaus Kauno-Japonijos draugystės asociacijos vadovas Aurelijus Zykas.

Esu tikras (ir netgi užkietėjęs) kaunietis, tad šis bruožas lėmė nemažai gyvenimo pasirinkimų. Tarp jų – sprendimą likti gyventi Lietuvoje ir Kaune. Man labai svarbu būti tose vietose, kur jaučiuosi galįs tarnauti ir būti reikalingas, netgi jeigu šie pasirinkimai ne visada yra naudingi vertinant karjeros ar tobulėjimo galimybes. 

Dalis mano gyvenimo prabėgo ne Lietuvoje – ketverius metus teko praleisti Japonijoje mokantis, stažuojantis, pažįstant visiškai kitokią visuomenę ir kultūrą ir stebint poindustrinių visuomenių bėdas ir klystkelius. 

Šis gyvenimo faktas sąlygojo mano profesinę raidą: esu mokslininkas, Vytauto Didžiojo universiteto docentas ir administratorius, ilgus metus vystęs Azijos studijas; esu vertėjas plačiausiąja to žodžio prasme, padedantis susikalbėti atskiroms civilizacijoms; esu aktyvus Kauno-Japonijos draugystės asociacijos narys, padedantis į Lietuvą atvesti Japonijos turistus, verslininkus, studentus ir menininkus, ir tai pat padedantis Japonijai pažinti Lietuvą. 

Visuomet buvau ir esu aktyvus miesto ir šalies visuomenės narys, o už mane kalba mano darbai. Darbas bendruomenei – pagrindas, kuriais kuriama geresnė visuomenė ir valstybė. Seimo rinkimai man – būdas įprasminti savo dabartinę veiklą ir dar labiau praplėsti jos galimybes.

Šiuo metu Lietuvoje vis dar turime daug neišspręstų problemų švietimo, kultūros politikos, socialinės atskirties mažinimo, žiedinės ekonomikos ir kitose srityse. Todėl mano pagrindinis tikslas – kurti Lietuvą, kuria jos gyventojai didžiuotųsi, norėtų likti gyventi, ir į kurią norėtų atvažiuoti kiti pasaulio piliečiai. 

Stipriausiai jaučiuosi švietimo, kultūros ir tarptautinių ryšių srityse – keliasdešimt metų dirbdau pedagogu, tyrėju, organizuodavau didelius renginius, aktyviai vysčiau tarptautinius ryšius universitetiniame, miestų ir regionų bendradarbiavimo lygmenyje. Seime save matyčiau daug dirbant jau minėtose srityse, nes ten yra daug taisytinų dalykų.

Vertybės, kuriomis remiuosi savo veikloje nuo ankstyvos jaunystės, kartu yra mano stiprybės – laisvė, atvirumas ir tolerancija. Laisvė ir atvirumas pilnai įgyvendinami tik brandžioje, atsakingoje visuomenėje, todėl būtent tokią Lietuvą aš ir norėčiau matyti. Mane neramina dabartinės valdžios atliekami ne visada pateisinami laisvės ribojimai, globėjiškas, tėviškas požiūris į piliečius. 

Kalbant apie Kauną, labiausiai myliu Kauno centrą, kur koncentruojasi mano profesinė veikla – tai yra miesto vieta, kuri sutalpina praeitį, dabartį, ateitį. Mėgstu pasivaikščioti po Žaliakalnį, ir neretai su skaudama širdimi žiūriu į nykstantį mūsų miesto tarpukario ar medinio Kauno paveldą. Apmaudu, kad mūsų valdžios prioritetai dažnai prasilenkia su dėmesiu paveldui ir bendruomenėmis, tačiau taip pat smagu ir tai, kad pastarųjų metu įvairių sveikintinų iniciatyvų dėka miestas vis labiau gražėja.

Kalbant apie laisvalaikį, be knygų skaitymo, mėgstu žiūrėti japoniškas socialiai orientuotas dramas, bet iš esmės savo pomėgiais esu šiaurietis. 

Per daugybę veiklų dažnai pamirštu savo hobius, tačiau nepamirštu sodininkystės, kuriu kraštovaizdžius iš augalų. Man tai – tobulas poilsis, leidžiantis derinti fizinį judėjimą, meilę gamtai, kultūros sąlygotą estetikos pojūtį.