fbpx

Andrius Ulrikas apie savivaldybės programinę įrangą

DSC_3575

Naudodamiesi kompiuteryje ar telefone įdiegtomis programomis vargu ar susimąstome, kad visa įrenginiuose esanti programinė įranga priklauso vienai technologijų kompanijai. Tai reiškia, kad mes, kaip vartotojai, esame priklausomi nuo kompanijos priimamų sprendimų ir nustatytų įkainių. Tokia, vienai technologinei kompanijai priklausanti ir dažnai mokama programinė įranga, yra vadinama uždaruoju kodu.

Uždarojo kodo programinės įrangos negalima tobulinti, laisvai dalintis ar kopijuoti, nebent naudotume nelegalias ir nesaugias jos versijas. Alternatyva uždarojo kodo programinei įrangai – atvirojo kodo programos. Visiškai nemokamos, saugios, savo našumu ir greičiu nenusileidžiančios uždarojo kodo programoms, atvirojo kodo programos gali būti legaliai kopijuojamos, tobulinamos ir studijuojamos. Naudodamiesi tokia programine įranga esame nepriklausomi nuo vienos konkrečios technologinės kompanijos.

Lietuvoje atvirojo kodo programine įranga yra naudojamasi retai, o valstybinėse institucijose, savivaldybėse, ugdymo įstaigose esančiuose kompiuteriuose dažnai įdiegta uždarojo kodo programinė įranga. Tai reiškia, kad visa svarbiausia šių įstaigų informacija yra priklausoma nuo vienos užsienio kompanijos. Todėl mano, kaip kandidato į Jonavos savivaldybės tarybą, tikslas – kad Jonavos savivaldybė pradėtų naudoti atvirojo kodo operacines sistemas ir programinę įrangą, o visi technologiniai projektai būtų kuriami remiantis atvirojo kodo standartais.

Andrius Ulrikas – MB “0101. lt” vadovas, Lietuvos Šaulių sąjungos savanoris. Specialybė – Kompiuterių ir organizacinės technikos operatorius.

Numeris Liberalų sąjūdžio sąraše – 22

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Liberalų sąjūdžio partijos Jonavos raj. skyriaus kandidatų sąrašo Jonavos rinkimų apygardoje nr. 10 rinkimų sąskaitos.