Aistis Vaitiekaitis: noriu padėti žmonėms suprasti, jog Seimo nariai – jų atstovai

Aistis

Artėjančiuose Seimo rinkimuose Savanorių apygardoje Liberalų sąjūdžiui atstovaus smulkusis verslininkas Aistis Vaitiekaitis.

Atėjau į pasaulį šeimoje, kurioje Lietuva nebuvo tik žodis. Girdėjau Baltijos kelio dalyvių istorijas, supratau, ką reiškė dalyvauti Sąjūdžio mitinguose. Nepriklausomybės atgavimas ir iškovotos laisvės mano šeimai buvo labai svarbios. Kai į jas buvo pradėta kėsintis, aktyviau įsitraukiau į valstybėje vykstančius procesus ir pasukau į politiką.

Gimiau ir užaugau Kaune, baigęs Kauno technologijos universiteto gimnaziją išvykau studijuoti verslo studijų Vilniaus universitete, po to sėkmingai apgyniau magistro laipsnį Amsterdamo universitete. Nyderlanduose labai aiškiai pamačiau, kas yra laisvė ir atsakomybė, valdžios atskaitomybė.

Deja, Seimas šiandien yra ta vieta, kurioje kuriami ribojimai, kūrybiškumui ir laisvėms matuojami rėmai. Seime neturi būti nurodinėjama, kaip ir su kuo žmonėms gyventi, ką mylėti, kokia turi būti šeima ar ką leidžiama pirkti.

Vienas iš mano norų ir tikslų – padėti žmonėms suprasti, jog Seimo nariai visų pirma yra žmonių atstovai. Iš jų žmonės gali ir privalo reikalauti atsakomybės, skaidrumo ir aiškumo. Noriu sukurti ryšį su kiekvienu, kuris tiki liberalų idėjomis, tikslingu ir aiškiu darbu, o ne galia. Sąžiningumas, darbštumas, nuoširdumas, drąsa, gebėjimas išgirsti ir buvimas neabejingu aplink vykstantiems dalykams – vertybės, kuriomis gyvenu.

Esu baigęs verslo studijas, turiu patirties versle, todėl puikiai suprantu žmonių, kurie kuria darbo vietas, problemas. Esu buvęs tiek darbdavių, tiek darbuotojų barikadų pusėse, todėl puikiai suprantu, kaip svarbu kurti įstatymus, kuriuose derėtų visų šalių interesai.

Neabejotinai pirmasis mano darbas Seime būtų pajamų mokesčio tarifo mažinimas. Padidėjusios žmonių pajamos įpūstų naujos ugnies vartojimui, o tai leistų gyventojams ne tik geriau jaustis, pagerintų mokesčių surinkimą, bet ir paspartintų ekonomikos augimą.

Reiktų nepamiršti, kad klesti tos šalys, kur stiprus smulkus ir vidutinis verslas. Šiandien Lietuvoje didelė smulkaus ir vidutinio verslo problema – apyvartinių lėšų trūkumas. Tai dažnai nutinka dėl to, kad mokesčių mokėjimas yra nelogiškai išdėstytas laike. Tai apsunkina ne tik įmonių veiklą, bet yra ir dažna priežastis, kodėl darbuotojams sunku pakelti atlyginimą.

Vaikščiodamas savo mylimiausia gatve, Laisvės alėja, (kurios man niekas negali pakeisti), gėriuosi besiformuojančiomis Kauno tradicijomis: ilgais miestiečių pasivaikščiojimais su ledais rankoje vasarą, legenda tapusios „Spurginės“ nuolatinę apgultį, kasmet tuos pačius gatvės muzikantus su gitara rankose.

Laisvalaikiu labai domiuosi viskuo, kas susiję su rezistencijos, partizaniniu judėjimu Lietuvoje. Tai mane įkvepia. Mėgstu tyrinėti naujas vietas, nuvykti ten, kur niekados nesu buvęs ir apie tą vietą sužinoti viską iki smulkmenų.

Nesvarbu, ar tai nauja šalis, kultūra, o galbūt tai tik koks nors miške pamirštas didvyrio kapas. Atradęs dominančią knygą ar serialą, „sudoroju” juos negailėdamas savo laiko, o taip pat nelabai galėčiau gyventi be krepšinio.