fbpx

A. Bagdonas. Velykų boba Neringos valdžiai iškepė „deimantinius“ pyragus

IMG_9272-Edit-3

Geriau gyventi neuždrausi. Ypač, jei tą praturtėjimą savanoriškai-priverstinai finansuoja mokesčių mokėtojai. Artėjančių Šv. Velykų proga, galima būtų paskaičiuoti kiek Neringos valdžia kainuoja vietos gyventojams.

Neringos savivaldybės, kurioje deklaruota apie 5000 gyventojų, o nuolatos gyvena gerokai mažiau nei 2000 gyventojų, mero paslaugos miestelėnams per ketvirtį pabrango. Nuo 2018 m. IV ketvirtyje buvusių 2497,43 eurų iki šių metų I ketvirtyje išsipūtusių 3297,94 eurų. Mero pavaduotojo: nuo 2294,33 eurų 2018 m. iki 3060,01 eurų šiemet.

Administracijos vadovo vidutinio darbo užmokesčio didėjimas taip pat „pramuša“ visas sveiko proto ir ekonominės logikos lubas – jo darbo užmokesčio didėjimas: nuo 1879,17 eurų iki 3579,14 eurų. Administracijos direktoriaus pavaduotojo alga per ketvirtį padidėjo nuo 1719,96 eurų iki 3369,61 eurų.

Negana to, Neringos socialdemokratai su meru D. Jasaičiu priešakyje parengė Neringos savivaldybės tarybos sprendimo projektą, kuriuo pirmajame naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 d. siekiama mažiausioje Lietuvos savivaldybėje įsteigti antrą mero politinio pasitikėjimo pareigybę. Ši pareigybė visiems Neringos gyventojams turėtų kainuoti daugiau kaip 14 000 eurų per vienerius metus, per 4 metų kadenciją – daugiau kaip 56 000 eurų. Klausimas ne retorinis – kiek per ateinančius metus didės komunalinių mokesčių ir paslaugų kainos Neringoje, norint išlaikyti vis labiau besipučiančią biurokratų armiją?

Panašu, kad dabartinė Neringos valdžia nusprendė vienu ypu atsigriebti ir už praėjusią, ir už būsimą finansinę krizę, o kažkada suveržtus diržus ne tik atleido, bet dar įsigijo ir petnešas – kad atlaikytų finansinių injekcijų pasekmes.

Kol miesto vadukai įžūliai, bet legaliai savinasi miestiečių pinigus, Neringos kurortas po išorinio blizgesio fasadu griūva: miesto infrastruktūra susidėvėjusi, gatvės, pėsčiųjų takai, dviračių tako atkarpa nuo Pervalkos iki Klaipėdos apgailėtinos būklės. Dalis krašto kelio Smiltynė-Nida avarinės būklės. Kultūros ir turizmo centro „Agila“ pastatas nugriautas jau prieš keletą savaičių, tačiau naujo pastato statybos darbai taip ir neprasidėjo.

Tačiau kam tai rūpi, jei neišvengiamai ateina Velykos, o tradicinė Velykų boba, norėtųsi tikėti, kiekvieną šeimą palepina šventiniu pyragu. Juk nuodėmė pavyduliauti, kad „valdžios boba“ už mūsų visų pinigus tai pačiai valdžiai iškepė „deimantinius“ pyragus. Skanaus.