fbpx

ŽŪM nepateikia įtikinamų argumentų kodėl reiktų reformuoti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą

  • Liberalai.lt
  • rugsėjo 28, 2021
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas ir Viktoras Pranckietis

Liberalų sąjūdžio frakcija šiandien susitikusi su Žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku išsakė pastabas dėl planų keisti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) statusą ir pavaldumą – iš Vyriausybės įstaigos į įstaigą prie Žemės ūkio ministerijos. Taip pat domėtasi, kodėl įstatymo projektu norima sumažinti reikalavimus VMVT vadovo pareigybei, atsisakant reikalavimo turėti veterinarijos išsilavinimą. Liberalų sąjūdžio frakcija siūlomą įstatymų projektą kritikuoja, sakydama, jog nėra reikalo imtis reformos gerai veikiančioje įstaigoje.

Frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas nepastebi ministerijos argumentų, kurie įtikintų, kad būtina keisti esamą įstatymą ir VMVT pavaldumą, kai tarnyba pateikia puikius veikimo rodiklius.

„Atrodo, kad daroma reforma tik dėl reformos. Nesuprantu, kam jaukti gerai veikiančią sistemą, kai pagal visus eksporto rodiklius, matoma, kad dabar sukurtas gerai veikiantis mechanizmas. Rinkos dalyviai, kuriuos kontroliuoja ar kuriems padeda ši tarnyba, taip pat neturi pastabų dėl darbo kokybės. Juolab, kad naujas vadovas pradėjo dirbti tik šių metų pavasarį“, – per susitikimą kalbėjo E. Gentvilas.

Kaimo reikalų komiteto pirmininko, liberalo Viktoro Pranckiečio teigimu, VMVT „pažeminimas“ nuo vyriausybinės įstaigos iki žemės ūkio ministrui pavaldžios institucijos sukurtų galimas neigiamas pasekmes.

„Šiuo metu VMVT vykdo 65 funkcijas, kurios susijusios su 5 ministerijų veikla, todėl ji ir pavaldi Vyriausybei. VMVT perdavimas tik Žemės ūkio ministerijai paliktų nuošalyje kitų ministerijų kompetencijoms svarbius klausimus. Pavyzdžiui, Žemės ūkio ministerija nepajėgi spręsti URM, Sveikatos apsaugos ar Aplinkos ministerijų kompetencijose esančių klausimų. Kitu atveju, VMVT funkcijas reiktų paskirstyti atsakingoms ministerijoms, tačiau toks sprendimas sukurtų žymiai sudėtingesnes sąlygas dirbti“, – sakė V. Pranckietis.

Primename, kad Žemės ūkio ministerijos pateiktomis Veterinarijos įstatymo pataisomis siūloma pakeisti VMVT statusą ir pavaldumą – iš Vyriausybės įstaigos į įstaigą prie Žemės ūkio ministerijos. Taip pat norima keisti institucijos vadovo priėmimo ir atleidimo tvarką – jį į pareigas priimtų ir atleistų ne Vyriausybė, kaip yra iki šiol, bet tiesiogiai žemės ūkio ministras. Be to, VMVT vadovui nebereikėtų turėti iki šiol privaloma buvusios veterinarijos gydytojo kvalifikacijos.