fbpx

Vyriausybė daro šimtmečio klaidą: šalin pjūklus nuo Girulių miško

  • Liberalai.lt
  • birželio 23, 2020
  • Aktualijos
Simonas Gentvilas

Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas Simonas Gentvilas su kolegomis antradienį spaudos konferencijoje reikalavo LR Vyriausybės persvarstyti pirmadienio sprendimą dėl Girulių miško iškirtimo Klaipėdoje.

„Sovietmečiu būta architektų, kurie norėjo perkasti Kuršių Neriją ties dabartiniu rinkliavos postu Alksnynėje tam, kad laivai iš pietinės uosto dalies sutaupytų 1 valandą eigos per Klaipėdos uostą. Šiandien girdime tuos pačius argumentus, kaip Klaipėda turi aukoti dalį Girulių miško, nes traukiniams per toli stovėti už 9 km esančiame Kopūstų kaime. Prisiminkime,  kad ieškant vietos naftos bazei, Klaipėda 1990-ųjų pradžioje pasipriešino Melnragės ir Girulių miško paaukojimui. Šiandien Butingės naftos terminalas yra visos Lietuvos energetinės nepriklausomybės garantas. Todėl ir šiandien negalime aukoti Melnragės ir Girulių miško dėl keletos sutaupytų minučių krovininių traukinių manevravime“,- aiškino klaipėdietis, liberalas Simonas Gentvilas.

LR Vyriausybė, nepaisydama Seimo narių, klaipėdiečių bei nevyriausybinių organizacijų atstovų, pirmadienį pradėjo Klaipėdos geležinkelio mazgo planavimo procedūrą, kuria tiek aiškinamuosiuose raštuose, tiek atsakymuose Klaipėdos gyventojų asociacijoms Girulių miškas vardinama pagrindinė alternatyva. Tuo tarpu, Lietuvos Bendrojo Plano SPAV ataskaitoje, Klaipėdos miesto ir apskrities bendruosiuose planuose numatyta Klaipėdos geležinkelio stotį iškraustyti iš centro į Kopūstų kaimą. Įdomu tai, kad LR Vyriausybės atstovai teigia, kad galutiniame LR Vyriausybės nutarime Kopūstų kaimas, kaip alternatyva yra numatytas, tačiau nei Seimo nariai, nei visuomenininkai tokios informacijos neranda.

„Būtina atšaukti šį nutarimą, todėl kartu su kolegomis ketvirtadienio posėdyje teikiame rezoliuciją, reikalaujančią atšaukti šį sprendimą. Girulių miškas galėtų būti sulyginamas su Vingio parku Vilniuje arba Ąžuolynu Kaune. Vilniečiams ir kauniečiams būtų nesuvokiamas oficialus šių miškų iškirtimo svarstymas, todėl kviečiu visus prisijungti prie peticijos. Raginu ketvirtadienį Klaipėdos miesto tarybai vienareikšmiškai pasmerkti tokio planavimo pradžią ir skubos tvarka inicijuoti savivaldybės lygmens draustinį Melnragėje- Giruliuose“, - teigė parlamentaras S. Gentvilas.

Kartu spaudos konferencijoje dalyvavo ir palaikymą miestiečiams, siekiantiems išsaugoti Girulių mišką, teikė Algirdas Butkevičius, Aistė Gedvilienė ir Linas Balsys. Parlamentarai vieningai sutarė, kad LR Vyriausybės nutarimas turi būti atšauktas siekiant išvengti moralinės ir ekologinės žalos visuomenei ir gamtai.