fbpx

VRK sudomino Kazlų Rūdos savivaldybės biudžeto lėšomis išleista mero savireklama

  • Liberalai.lt
  • vasario 9, 2023
  • Aktualijos
reda-kneizeviciene

Šiandien Vyriausioji rinkimų komisija nutarė pradėti tyrimą dėl paslėptos politinės reklamos, pasinaudojimo tarnybine padėtimi ir neteisėto politinės kampanijos finansavimo Kazlų Rūdoje. VRK tirs, ar dabartinis Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška savo politinės kampanijos metu pažeidė rinkimų tvarką reglamentuojančius įstatymus.

VRK gavo informaciją, jog Kazlų Rūdos savivaldybės rinkimų komisijos tyrimų grupė buvo šališka svarstant dabartinio Kazlų Rūdos mero agitacijos  finansavimą iš savivaldybės lėšų. Už savivaldybės lėšas pagamintas ir platintas M. Varaškos 2023 metų kalendorius yra akivaizdus rinkėjų papirkimas, naudojimasis tarnybine padėtimi, o komisija teigia, jog pažeidimų nerasta.

VRK taip pat informuota, kad kalendoriaus paskutiniame puslapyje vykdoma akivaizdi agitacija, kviečianti palaikyti esamo mero kandidatūrą ir jo komitetą, tačiau jokios politinės reklamos žymos ten nėra. Kalendoriuje net kreipiamasi į savivaldybės gyventojus: „jei savivaldybės žmonės suteiktų įgaliojimus dar kartą?“. Toliau dėstoma kokie darbai būtų tęsiami: „Tęstume“, „Baigtume“, „Plėstume“, „Didintume“, „Siektume“ – o tai ne kas kita kaip rinkiminiai pažadai. Reikšmę turi ir kita aplinkybė: agitacinė medžiaga dalinama nuo gruodžio mėnesio, tuo tarpu rinkiminis laikotarpis prasidėjo dar spalį.

Remiantis šiais faktais, liberalė Reda Kneizevičienė yra įsitikinusi, jog kalendoriuje įvardinti darbai –  kandidato į merus Manto Varaškos ir politinio komiteto „Jaunoji Kazlų Rūda“ kandidatų į tarybą programiniai punktai.

„Leidinys tikrai nėra apie visos Kazlų Rūdos savivaldybės tarybos darbą. Fotografijose vaizduojami tik M. Varaškos vadovaujamo komiteto žmonės, tačiau kalendoriai parengti ir dalinami iš Kazlų Rūdos gyventojų, kišenės – iš savivaldybės biudžeto. Yra amoralu naudotis pareigomis ir postais, savo naudą kurti kitų sąskaita, nesąžiningai konkuruojant. Rinkimų kodekse yra aiškiai įtvirtintas draudimas vykdyti rinkimų agitaciją naudojantis tarnybine padėtimi, numatyta, jog nepažymėta politinė reklama laikoma paslėpta politine reklama ir yra draudžiama. Prieš įstatymą visi esame lygūs.“ – teigia Liberalų sąjūdžio kandidatė į Kazlų Rūdos merus Reda Kneizevičienė.

R. Kneizevičienės teigimu, padarytas nusižengimas – ne klaida, o sąmoningas veiksmas. „M. Varaškos žodžiai, kad visi mes – žmonės, tarsi meta šešėlį ant aplinkinių: neva ir kiti rinktųsi nesąžiningą pranašumą vietoje lygios kovos. Tačiau tai yra toli nuo tiesos. Atvejai, kuomet kandidatas pasinaudoja mokesčių mokėtojų pinigais savo asmeninei naudai, yra labai reti. Su laiku tai tapo blogomis išimtimis iš geros taisyklės: nesikėsink į svetimą ir neliesk viešo turto. Visi turime priešintis nesąžiningai konkurencijai. Skaidrūs viešieji pirkimai, aiškūs ir greiti viešojo valdymo procesai bei nulinė tolerancija korupcijai – yra sėkmingos ir atsakingos savivaldos pagrindas“,– apibendrina Liberalų sąjūdžio kandidatė į Kazlų Rūdos merus Reda Kneizevičienė.