fbpx

Liberalų sąjūdis į VRK delegavo Jolitą Baušytę

  • Liberalai.lt
  • gegužės 25, 2021
  • Aktualijos
Jolita Baušytė

Šiandien Lietuvos Respublikos Seime prisiekė naujos Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nariai ir komisijos pirmininkė teisininkė Jolanta Petkevičienė. Liberalų sąjūdis į VRK delegavo Jolitą Baušytę.

„Pasibaigusi VRK kadencija kėlė nemažai diskusijų dėl priimamų sprendimų nuoseklumo, skaidrumo, viešumo. VRK yra kolegiali institucija, kurioje kiekvienas narys turi po vieną lygiai vertą balsą. Sieksiu, kad komisijos priimami sprendimai būtų nuoseklūs, logiški, nedviprasmiški, neprieštarautų vieni kitiems, gerai išdiskutuoti. Labai svarbu, kad VRK sprendimai ir jų priėmimo argumentai būtų suprantamai paaiškinti visuomenei. VRK taip pat turi būti aktyvi ir iniciatyvi, keičiant su jos veikla ir rinkimais susijusius įstatymus“, – pažymėjo J. Baušytė, pristatydama pagrindinius savo veiklos siekius.

Pasak J. Baušytės, taip pat būtina moderniai, bet kartu ir patikimai žvelgti į rinkimų procesus. „Naujų technologijų taikymas šioje srityje išlieka aktualia problema ir uždaviniu. Lietuvoje yra visos prielaidos diegti saugią elektroninio balsavimo sistemą, todėl būsiu iniciatyvi elektroninio balsavimo turinio formavimo ir įteisinimo srityse“, – sakė J. Baušytė.

J. Baušytė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI) yra įgijusi politikos mokslų bakalauro ir viešojo administravimo magistro laipsnius, turi ilgametę darbo patirtį rinkimų organizavimo ir vykdymo procese.

VRK organizuoja bei vykdo Seimo, Prezidento, savivaldybių tarybų rinkimus ir rinkimus į Europos Parlamentą, referendumus, prižiūri jų teisėtumą ir skaidrumą.