fbpx

Vilniuje viešės Sacharovo premijos laureatė, iš rusų nelaisvės išlaisvinta paramedikė Julija Pajevska-Taira

  • Liberalai.lt
  • sausio 24, 2023
  • Aktualijos
EP-087766A_AUSTREVICIUS_portrait

Vilniuje sausio 26-30 d. viešės iš rusų nelaisvės išlaisvinta garsi Ukrainos paramedikė, evakuacinio medicinos padalinio „Tairos angelai“ įkūrėja Julija Pajevska-Taira, gelbėjusi žmonių gyvybes rusijos invazijos metu Mariupolyje. Paramedikė Vilniuje lankysis europarlamentaro Petro Auštrevičiaus kvietimu. Lietuvoje moteris susitiks su Seimo pirmininke, Krašto apsaugos ministru ir kitais valdžios atstovais.

„Šiuo metu, kai didžiosios ES valstybės vis dar trypčioja dėl Ukrainai tiesiog gyvybiškai būtinos karinės paramos perdavimo, verta labai atidžiai įsiklausyti į tokių Ukrainos herojų kaip Tairos liudijimus iš karo zonos ir iš nelaisvės, į kurią ji buvo patekusi“, – sako europarlamentaras, Europos Parlamento frakcijos „Renew Europe“ narys P. Auštrevičius.

Vilniuje sausio 27 d. J. Pajevska-Taira susitiks su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, Krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir dalyvaus Seime rengiamoje spaudos konferencijoje „Ko reikia, kad Ukraina gautų būtiną karinę pagalbą iš ES senbuvių?“.

J. Pajevska-Taira 2022 m. kovo 16 d. buvo pagrobta ir tris mėnesius praleido rusų nelaisvėje. Prieš patekdama į nelaisvę, Taira perdavė savo prie kūno tvirtinama kamera įrašytą išsamią vaizdo medžiagą iš naikinamo Mariupolio naujienų agentūros „Associated Press“ (AP) žurnalistams. Vaizdai apie karo žiaurumus, sužeistų ir mirštančių Ukrainos vaikų, Ukrainos, o taip pat ir rusijos karių gelbėjimą apskriejo visą pasaulį.

2022 m. gruodį J. Pajevska-Taira buvo viena iš Ukrainos atstovių, atsiėmusių prestižinį Europos Parlamento žmogaus teisių apdovanojimą – Sacharovo premiją, skirtą Ukrainos žmonėms.