fbpx

Vilniuje susikūrė proeuropietiškas baltarusių judėjimas – sveikiname ambicingus siekius

  • Liberalai.lt
  • gegužės 21, 2022
  • Aktualijos
Petras Auštrevičius

Gegužės 21 d. Vilniuje daugiau nei dešimties emigracijoje veikiančių Baltarusijos nevyriausybinių organizacijų, pilietinių iniciatyvų ir politinių partijų atstovai pasirašė deklaraciją, kuria įsipareigoja siekti pilnateisės Baltarusijos narystės Europos Sąjungoje. Bendroje deklaracijoje taip pat išreikštas siekis išvaduoti šalį nuo diktatūros ir Kremliaus įtakos, skatinti glaudžiau bendradarbiauti po skirtingas šalis išsibarsčiusius baltarusius ir jų organizacijas.

Deklaracijos iniciatoriai viešai paskelbė ir apie pirmąjį savo tikslą – ambicingą siekį surinkti milijono baltarusių, pasisakančių už Baltarusijos narystę Europos Sąjungoje, parašus.

Kaip sakė įsteigtos naujos iniciatyvos „Europietiškas pasirinkimas” koordinatorė Volha Pavuk, svarbiausias šio žingsnio tikslas yra aiškiai pareikšti, kad dabartinėje geopolitinėje situacijoje Baltarusijos žmonės neturi kito pasirinkimo – tik visiškai atsiriboti nuo Rusijos, be kompromisų siekiant narystės ES. Anot V. Pavuk, laiko delsti nebeliko – tam, kad baltarusių tauta ir valstybė išliktų, negalima atidėlioti demokratinių ir europinių siekių įgyvendinimo.

Susibūrusius aktyvistus pasveikino Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius, pabrėžęs, kad vykstant geopolitiniam lūžiui Rytų Europoje, kuomet Ukraina, Moldova ir Sakartvelas spartina savo prisijungimą prie Europos Sąjungos, yra labai svarbu nepalikti Baltarusijos ir jos žmonių atskirtyje. P. Auštrevičiui antrino Europos Parlamento narys iš Lenkijos Robertas Biedronas, išreiškęs susižavėjimą Baltarusijos žmonių ryžtu siekti laisvės bei demokratijos šalyje. R. Biedronas „Europietiško pasirinkimo” iniciatyvos dalyviams palinkėjo sėkmės grąžinant Baltarusiją į Europos šeimą.

Apie parašų už europietišką Baltarusiją ES rinkimo kampaniją daugiau bus pranešta gegužės 28 dieną.