fbpx

Vilniaus liberalai reikalauja partiją „Laisvė ir teisingumas“ pasmerkti jų lyderio skleidžiamą antisemitizmą

  • Liberalai.lt
  • gegužės 10, 2023
  • Aktualijos
Raimundas Lopata

Liberalų sąjūdžio Vilniaus skyrius kreipiasi į partijos „Laisvė ir teisingumas“ vadovybę reikalaudami įvertinti vieno jų lyderių, partijos pirmininko pavaduotojo, Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio viešai skleidžiamas neapykantos kalbas prieš žydus.

Liberalų sąjūdžio Vilniaus skyriaus pirmininko, Seimo nario profesoriaus Raimundo Lopatos žodžiais, nuo piktavališkos antisemitinės R. Žemaitaičio retorikos pirmiausia turi atsiriboti pagrindiniai jo politiniai bendražygiai – „Laisvės ir teisingumo“ laikinasis pirmininkas Artūras Paulauskas ir pirmininko pavaduotojas Artūras Zuokas.

„Feisbuke ir Seimo tribūnoje skleidžiamu primityviu R. Žemaitaičio antisemitizmu baisisi Lietuvos Respublikos piliečiai, žydai, Izraelis, tarptautinė bendruomenė. Vilnius visuomet buvo žydų, litvakų kultūros ir dvasinis centras, todėl natūralu būtų sulaukti didžiojo vilniečio A. Zuoko pozicijos apie savo artimiausią kolegą, jeigu jis dar sieja save su Vilniumi ir miesto istorija“, – teigia R. Lopata.

Profesoriaus pastebėjimu, R. Žemaitaičio antisemitiniai išvedžiojimai – ne tik nacionalinę ir tarptautinę nešlovę užtraukiantis gestas, bet ir spjūvis 700 metų jubiliejų šįmet švenčiančiai Lietuvos sostinei.

Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas antradienį parlamentaro posėdyje pareikalavo atsiprašyti R. Žemaitaičio už savo neapykantos retoriką feisbuke, tačiau šis parlamentinėje tribūnoje tik pakartojo savo žodžius – antisemitinę liaudies skaičiuotę. Seime renkami parašai R. Žemaitaičio elgesį svarstyti Etikos ir procedūrų komisijoje. Be to, Vilniaus apylinkės prokuratūra pradėjo ikiteisminį dėl neapykantos skatinimo ir kurstymo prieš žmonių grupę dėl jų tautybės.