fbpx

Viktorija Čmilytė-Nielsen Rukloje aplankė globos namus

  • Liberalai.lt
  • birželio 15, 2022
  • Aktualijos
52138573370_7a6536632f_k

Šiandien, birželio 15 d., minima Pasaulinė kovos prieš blogą elgesį su pagyvenusiais žmonėmis diena. Šios dienos tikslas – atkreipti dėmesį į psichologinį bei fizinį smurtą, kurį senjorai patiria ne tik iš nepažistamųjų, bet, deja, ir artimųjų pusės.

Dažnu atveju, nerimas, nepasitikėjimas ar negebėjimas pasirūpinti savimi – ne sunkaus charakterio, o ligos požymis, todėl svarbu suprasti, kada senjorams būtina profesionali pagalba.

Minėdami šią dieną, Jonavos liberalų skyrius penktadienį kartu su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen lankėsi Ruklos globos namuose. Šiuo metu juose gyvena 104 senjorai, jais rūpinasi ir padeda 32 specialistai: psichoterapeutas, psichologas, reabitologas, šeimos gydytojas, kineziterapeutas ir socialiniai darbuotojai. Įstaiga vis plečiasi, gerina sąlygas, organizuoja įvairius meno ir sporto užsiėmimus, išvykas, jog tik palengvintų senjorams jų kasdienį gyvenimą.

Taip pat tądien Seimo pirmininkė susitiko su Jonavoje vykusios Nacionalinės trečiojo amžiaus universitetų asociacijos surengtos konferencijos “Vyresnio amžiaus žmonių mokymosi galimybės” dalyviais, pasidžiaugė jų aktyvumu ir padėkojo už neįkanojamos vertės kuriamą veiklą.

Itin svarbu – matyti, suprasti ir girdėti vyresnio amžiaus žmones, informuoti visuomenę apie jų bėdas bei ugdyti jaunosios kartos pagarbą jiems.

—–

Nuotraukos Viktorijos Chorno ir Audriaus Reipos.