fbpx

Veterinaras, profesionalus medžiotojas Aplinkos ministras turi prisiimti atsakomybę dėl netinkamos reakcijos į skandalingas medžiokles

  • Liberalai.lt
  • vasario 18, 2020
  • Aktualijos
Simonas Gentvilas

Aplinkos ministro ir kai kurių aplinkosaugininkų pataikavimas skandalu virtusios elitinės medžioklės dalyviams, kai buvo nušauta apsivaikavusi stumbrė, paskatino Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininką, liberalą Simoną Gentvilą parengti Medžioklės ir Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymų pataisas. Pagal jas būtų privalu skelbti medžioklės dalyvių sąrašą, o nustačius medžioklės taisyklių pažeidimą – privalomai tikrinti medžioklėje dalyvaujančių medžiotojų blaivumą.

„Dar 2017 m. buvo paviešintas visas klasteris aplinkosaugos vadovų, medžiojančių Jurbarko „Girios“ medžioklės būrelyje. Tada kalbėta apie visų medžioklės lapų viešumą, tačiau iš tuometinio skandalo – nepasimokyta. Šiemet po dar didesniu skandalu virtusios naujametinės medžioklės buvo daroma viskas, kad stumbro medžioklės žala būtų tris kartus sumažinta, medžioklės dalyvių blaivumas netikrinamas, o tapatybės – slepiamos“, - teigia S. Gentvilas, kuris dar sausio 17 d. kreipėsi į Vytauto Didžiojo Universitetą dėl stumbrės ir atrasto stumbriuko genetinių tyrimų, o sausio 20 d. – į Generalinę Prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo.

Matydamas Aplinkos ministro abejingumą ir neryžtingumą tiek po 2017 m. „Girios“ būrelio brakonieriavimo, tiek po 2020 m. naujametinės medžioklės dangstymo bei siekdamas kovoti už gerą medžiotojų vardą, parlamentaras S. Gentvilas parengė Medžioklės ir Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymų pataisas.

Pagal Medžioklės įstatymo 14 straipsnio pataisą, informacija apie medžioklę būtų vieša. Joje būtų nurodomi medžioklėje dalyvavusių medžiotojų duomenys, medžioklės pradžios ir pabaigos laikas, medžioklės plotas, sumedžioti gyvūnai. Ši informacija turėtų būti pateikta ne vėliau kaip 24 valandos po medžioklės pabaigos ir būtų viešai prieinama.

Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatyme atsirastų nuostata, kad nustačius medžioklės taisyklių pažeidimą būtų privalomai tikrinamas medžioklėje dalyvaujančių medžiotojų blaivumas.

Seimui pritarus, šios pataisos įsigaliotų nuo vasaros pradžios.