fbpx

Vasario 27-oji turėtų būti pagarbos nevyriausybininkams diena

  • Liberalai.lt
  • balandžio 27, 2023
  • Aktualijos
Viktorija Čmilytė-Nielsen

Lietuvoje turėtų rastis nauja atmintina data – Pasaulinė nevyriausybinių organizacijų (NVO) diena. Pagerbdamas NVO įnašą į valstybės ir visuomenės klestėjimą ir gerovę, darnų vystymąsi, pilietiškumo skatinimą ir valstybės stiprinimą, Seimas po pateikimo pritarė, kad Lietuvoje nevyriausybininkų diena būtų minima kasmet vasario 27-ąją.

Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen žodžiais, NVO svarba ypač išryškėjo per COVID 19 pandemiją, hibridinį A. Lukašenkos puolimą ir prasidėjus karui Ukrainoje. „Tuomet nevyriausybinis sektorius negailėjo nei jėgų, nei laiko, nei resursų ir daugeliu atvejų lyderiavo padėdamas žmonėms, kuriems labiausiai reikia pagalbos“, – Seimo posėdyje sakė ji.

Savo ruožtu Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas priminė, kad pernai pataisius Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą, 1,2 proc. parama deklaruojant pajamas gali būti skiriama išskirtinai tik NVO.

„NVO mūsų gyvenime kuria ypatingus dalykus ir mes tai pamatėme valstybei susidūrus su iššūkiais. Šis sektorius turi vis didesnę reikšmę ir aš džiaugiuosi, kad būtent šios kadencijos Seimas skiria ypatingą dėmesį nevyriausybiniam sektoriui“, – kalbėjo A. Bagdonas.

Pasaulinė NVO diena minima bent 89 valstybėse.