fbpx

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas R. Juška: regionų politika „lipa iš popierių

  • Liberalai.lt
  • vasario 11, 2021
  • Aktualijos
Ričardas Juška

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas vasario 5 d. organizavo nuotolinę diskusiją „Gerieji regionalizacijos pavyzdžiai: galimybės ir iššūkiai“.

Diskusijoje, dalyvaujant Vidaus reikalų ir Finansų ministerijų viceministrams, savivaldybių merams, Seimo nariams, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Vyriausybės ir Centrinės projektų valdymo agentūros atstovams, buvo analizuojami bandomieji projektai „Tauragė+“ ir „Šalčininkai+“.

Komiteto pirmininkas, liberalas Ričardas Juška pasidžiaugė, kad bandomaisiais projektais yra didinamas viešojo sektoriaus subjektų – centrinės ir vietos valdžių, savivaldybių –  pasitikėjimas vieni kitais, auga gebėjimas matyti „ne tik savo daržą“, atsiranda „regioninis mąstymas ir matymas“.

Renginio metu išgryninti su regioniniais projektais susiję iššūkiai: neišsamus savivaldybių grupinės veiklos organizavimo ir finansavimo teisinis reguliavimas, nepakankamas finansavimas, realių, ne „popierinių“ paskatų vykdyti bendrus projektus trūkumas, PVM teisinis reguliavimas ir kt. Diskusijos dalyviai vienu balsu sutarė, kad tikintis projektų sėkmės, iššūkiai turi būti sprendžiami nedelsiant. Atsižvelgiant į tai, Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete bus vykdoma iššūkių sprendimo stebėsena siekiant užtikrinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą.