fbpx

Valstybės tarnybos reforma: merų ir teisėjų atlyginimai augtų jau vasarą, parlamentarams ir ministrams – vėliausiai

  • Liberalai.lt
  • balandžio 28, 2023
  • Aktualijos
Ričardas Juška

Penktadienį apsvarstęs valstybės tarnybos reformą apimančių 38 įstatymų pataisas, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas pritarė pagrindiniams ir suderintiems sisteminiams pokyčiams. Pagal projektą, auga visų tarnautojų ir pareigūnų atlyginimai, tačiau skirtingu laiku.

„Liepos 1-ąją didėja merų ir teisėjų atlyginimai. Pagal naują bazinį dydį bus perskaičiuoti Specialiųjų tyrimų tarnybos ir žvalgybos darbuotojų koeficientai. Visi kiti tarnautojų ir pareigūnų algų pakeitimai – nuo 2024 m. sausio 1-osios. Seimo narių atlyginimai padidės tik po naujos kadencijos, o premjero ir ministrų – po Seimo rinkimų sudarius Vyriausybę“, – posėdyje sakė Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas liberalas Ričardas Juška.

Jeigu Seimas pritars reformai, pareigūnų, teisėjų, tarnautojų, politikų atlyginimai būtų susieti su vidutiniu mėnesiniu darbo užmokesčiu. Jų atlyginimo bazinis dydis sudarys 1785,4 EUR ir bus peržiūrimas ne rečiau, kaip kas dvejus metus. Naujojo bazinio dydžio peržiūrėjimo sistema bus atsparesnė nuo politikų įtakos ir atitiks dydžius darbo rinkoje.

Priedas už stažą nebebus mokamas politikams, valstybės pareigūnams, teisėjams ir prokurorams, vis dėlto pats stažas jiems skaičiuosis toliau. Tarnautojams priedas už stažą bus mokamas iki 20 proc., kasmet pridedant po 1 procentą. Sukaupusiems daugiau stažo, bus fiksuota ir mokama didesnė procentinė dalis. Valstybės tarnautojų atostogų tvarka turėtų likti tokia pati kaip iki šiol.