fbpx

Valdančiųjų kišimasis į profesinių bendrijų savivaldą privalo būti sustabdytas

  • Liberalai.lt
  • gruodžio 10, 2019
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Valdančiosios daugumos sprendimas iš Odontologų rūmų atimti galimybę išduoti burnos priežiūros specialistų licencijas ir vykdyti odontologinių įstaigų priežiūrą griauna dešimtmetį sėkmingai funkcionavusią licencijavimo sistemą bei odontologų savivaldą. Liberalų sąjūdis ragina Prezidentą vetuoti pataisas, kurios ne tik didins valstybės išlaidas bet ir kuria pavojingą precedentą valstybei kištis į profesinių bendruomenių savivaldą.

„Nerandu rimtų argumentų, kodėl valdantieji nusprendė išdraskyti daugiau nei dešimtmetį sėkmingai veikusią savireguliacijos sistemą, atėmė valdžios odontologų savivaldai deleguotą funkciją, o mokesčių mokėtojams dar užkrovė papildomą keliasdešimt tūkstančių eurų per metus naštą. Neabejoju, kad Odontologų rūmai, savo lėšomis kūrę ir 15 m. išlaikę infrastruktūrą šiai funkcijai užtikrinti, sieks iš valstybės prisiteisti kompensaciją, o ji gali siekti ne tūkstančius, bet milijonus eurų. Vis dėlto, blogiausia net ne tai, kad šiandieniniu nelogišku sprendimu valdžia neatsakingai švaistosi mokesčių mokėtojų pinigais, o tai, kad Seimas legalizavo grubų valdžios įsikišimą į profesinių bendrijų savivaldą“, - teigia Seimo Ekonomikos komiteto narys, liberalas Eugenijus Gentvilas.

Atsižvelgdamas į tokį valdančiųjų „eksperimentą“ su Odontologų rūmais, parlamentaras E. Gentvilas, kartu su visa Liberalų sąjūdžio frakcija, ragina Prezidentą vetuoti pataisas, kurios kuria pavojingą precedentą valstybei kištis į profesinių bendrijų savivaldą.

„Atimdama savireguliacijos svertus iš profesinių bendrijų, valdžia demonstruoja augantį apetitą didinti savo kontrolę visose šalies gyvenimo srityse. Šalies vadovas, kaip Konstitucijos garantas, turėtų stabdyti valdančiosios daugumos siekį žlugdyti vieną iš nedaugelio Lietuvos medicinoje sėkmingos savivaldos modelių, ypač matant, jog šiandieniniai Seimo sprendimai prieštarauja pačios vyriausybės programoje įrašytiems savivaldos stiprinimo siekiams“, - sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eugenijus Gentvilas.