fbpx

Vadovauti žiniasklaidos etikos teisinio reguliavimo peržiūros darbo grupei siūlomas A. Lydeka

  • Liberalai.lt
  • balandžio 8, 2021
  • Aktualijos
Arminas Lydeka

Trečiadienį Seimo Kultūros komitete nutarta steigti žiniasklaidos savireguliacijos sistemos peržiūros darbo grupę. Jai vadovauti siūlomas liberalas Arminas Lydeka.

„Žiniasklaidos savireguliacijos nuostatos yra įtvirtintos dar 2015 m. priimtame įstatyme, tačiau kai kurios jo nuostatos nedera su Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos rezoliucija. Šiuo metu žiniasklaidos etiką vertinančių įstaigų yra daug, tačiau institucijų kompetencijos dažnai persidengia, o jų veikla remiasi skirtinga teisine baze. Kaip įstatymų leidėjai, turime ištaisyti šias teisines dviprasmybes, išlaikant liberalius principus, kad žiniasklaidos etikos klausimus spręstų pati bendruomenė, o sprendimai būtų priimami be politinių institucijų įsikišimo“, – teigė A. Lydeka.

Planuojama, kad darbo grupę sudarys apie 10 asmenų: du Seimo nariai, Kultūros ministerijos atstovas, o visi kiti – įvairias žiniasklaidos asociacijas atstovaujantys asmenys. Pilną sudėties darbo grupę dar turės patvirtinti Seimo valdyba.

„Šiuo metu bus formuojama darbo grupės sudėtis, kad būtų atstovaujama visų žiniasklaidos sektorių interesams – tai itin svarbus etapas, tikintis sėkmingo ir visas puses tenkinančio sutarimo ateityje. Tuomet teiksime darbo grupę Seimo valdybai ir gavus pritarimą, galėsime pradėti darbus“, – sakė Liberalų sąjūdžio frakcijai atstovaujantis A. Lydeka.​