V. Tamošiūnas. Būtina kuo skubiau steigti e.sveikatos koordinavimo centrą

Vytautas Tamošiūnas

LR Liberalų sąjūdžio Sveikatos komiteto pirmininkas gydytojas-odontologas Vytautas Tamošiūnas įsitikinęs, kad situacija, kurioje atsidūrė medicinos įstaigos, gydytojai ir pacientai, dėl VĮ “Registrų centras” po lietaus užpiltos serverinės ir dėl to nefunkcionuojančios e-sveikatos sistemos, kartosis dar ne kartą, jei nebus įsteigtas e-sveikatos koordinavimo centras.

„Siūlau steigti e.sveikatos koordinavimo centrą, kurio steigėjais būtų Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Valstybinė ligonių kasa, VĮ “Registrų centras”, didžiosios ligoninės, savivaldybių asociacija, medikų ir pacientų organizacijos. Panašiu principu e.sveikatos sveikata sėkmingai veikia Estijoje“, – dėsto gydytojas odontologas.

Pasak Vytauto Tamošiūno, didelė problema yra tai, kad veikia atskiros ligoninių informacinės sistemos, nuolat ir anksčiau strigusi e.sveikata, o taip pat egzistuoja ir popierinės pacientų kortelės. E.sveikata buvo kurta tam, kad taupytų gydytojų darbo laiką. Deja, dėl smulkių techninių nesklandumų, gydytojų darbo laikas naudojamas neracionaliai.

Kai galiausiai bus atstatytas e.sveikatos veikimas, niekas negali atsakyti, kiek duomenų bus negrįžtamai prarasta.

„Informacinių technologijų specialistai, medikai bei teisininkai privalo kalbėtis viena kalba ir sukurti e.sveikatos sistemą tokią, kad ji būtų gydytojo pagalbininkė, – įsitikinęs V. Tamošiūnas. – Tai mažintų diagnostikos ir gydymo klaidų tikimybę, sudarytų pagrindą pagerinti ligų prevenciją, užtikrintų kvalifikuotą ir nuoseklų diagnozavimą, pagrįstą gydymą, atsakingą stebėjimą ir valdymą“, – teigia jis.