fbpx

V. Pranckietis ir prof. R. Lopata deleguoti ruošti nacionalinio susitarimo dėl švietimo projektą

  • Liberalai.lt
  • vasario 11, 2021
  • Aktualijos
Viktoras Pranckietis

Parlamentinės partijos atsiliepė į Vyriausybė kvietimą susitarti dėl Lietuvos švietimo sistemos ateities. Liberalų sąjūdžio frakcija į darbo grupę delegavo savo atstovus – prof. Raimundą Lopatą ir Viktorą Pranckietį.

„Mes aiškiai matome, kad didmiesčiai ir rajonų centrai sulaukia pedagogų dėmesio, ateina naujų kadrų. Tuo tarpu kaimiškos ar seniūnijų centruose esančios mokyklos vis tiek yra apleistos. Todėl reikalinga paskatų sistema pedagogams, kad eitų dirbti visur, kur yra poreikis. Mes turime užtikrinti vienodą žinių kokybės sklaidą visoje Lietuvoje: ar tai bus Vilniaus centras, ar koks nors miestelis”, – Liberalų sąjūdžio prioritetus įvardino frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Visų politinių jėgų atstovai sutinka, jog ugdymo kokybė turi gerėti, tačiau pirmiausia turėtų būti sutariama, koks turėtų būti nacionalinio susitarimo dėl švietimo turinys: ar verta konkretizuoti priemones, laiko terminus ar pradėti nuo susitarimo dėl galutinių tikslų.

E. Gentvilas taip pat akcentavo, kad frakcijai labai svarbu ir tai, kad susitarimo projekte išskirti siekiniai būtų tinkamai finansuojami: „Mažesni miesteliai neturi likti be aukštos kokybės mokslo. Reikia kurti tam tikrus kompensacinius mechanizmus pedagogams, kad neatsitiktų taip, kad pedagogai nenori važiuoti į provinciją, geriausiu atveju sutinka važiuoti į rajono centrą, o jau seniūnijos, miesteliai lieka kam lieka“, – teigė E. Gentvilas.