fbpx

V. Čmilytė-Nielsen pateikė skandinavišką šeimos darželio modelį įteisinantį projektą

  • Liberalai.lt
  • kovo 31, 2022
  • Aktualijos
Viktorija Čmilytė-Nielsen

Seimas po pateikimo pritarė Išmokų vaikams įstatymo pataisoms, kuriuo sudaromos lankstesnės galimybes šeimoms prižiūrėti savo vaikus. Pagal naują skandinavišką modelį vaiko priežiūros išmoka būtų skiriama ir auklių darbui kompensuoti.

Pataisų projekto autorės Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen teigimu, idėja radosi įvertinus aplinkybę, kad šalyje ketvirtadalis ikimokyklinio amžiaus vaikų nelanko darželio.

„Darželių trūkumas – ne tik didmiesčių problema, kai kuriose kaimiškose gyvenvietėse nebėra ir nebebus darželių, nes ten gyvena vos keli ar keliolika vaikų. Tokiuose kaimuose ar miesteliuose gyvenantiems tėvams ir vaikams siūloma išmoka auklėtojams ir auklėms samdyti būtų rimta parama, o vietiniams gyventojams – galimybė legaliai užsidirbti teikiant vaiko priežiūros paslaugas“, – Seimo posėdyje sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo Pirmininkės žodžiais, nauja tvarka ištrauktų auklių verslą iš ekonomikos šešėlio, suteiktų socialinių garantijų auklėms, užtikrintų joms profesinį prestižą.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narė Edita Rudelienė atkreipė dėmesį, kad modelis būtų naudingas ir šiuo metu Lietuvoje prieglobstį randantiems Ukrainos karo pabėgėliams.

„Jau girdime, kad darželiuose neužtenka vietų mamoms su vaikais iš Ukrainos, pataisa padėtų spręsti ir šią problemą“, – sako Seimo narė.

Pateiktas projektas – tai liberalų parengto „šeimų paketo“ dalis. Jame numatyti pasiūlymai valstybės įstaigose dirbantiems ir vaikus iki trejų metų auginantiems tėvams trumpinti darbo savaitę, o daugiau kaip 100 darbuotojų turinčiose įstaigose įrengti vaikų kambarius.