fbpx

V. Čmilyte-Nielsen įgyvendina dar vieną iniciatyvą šeimoms – tėveliai gaus išmokas už vietoje darželio samdomas aukles

  • Liberalai.lt
  • gruodžio 21, 2023
  • Aktualijos
Viktorija_Cmilyte-Nielsen_by_Augustas_Didzgalvis

Ketvirtadienį Seimas priima dar vieną Seimo Pirmininkės, Liberalų sąjūdžio lyderės Viktorijos Čmilytės-Nielsen iniciatyvą šeimų sąlygoms gerinti – balsuos, ar nuo 2025 m. įteisinti išmoką už samdomą auklę tiems tėvams, kurie neveda vaikų į darželį. Jeigu Seimas pritars Išmokų vaikams įstatymo pataisai, vaiko priežiūros kompensacinė išmoka sudarys apie 286 eurus.

„Tai yra viena vadinamojo šeimos paketo iniciatyvų, kuriomis padedame auginantiems vaikus grįžti į darbo rinką. Šia kompensacija išplėstume vaikų priežiūros ir pagalbos tėvams formų įvairovę, padėsime tėvams lengviau derinti darbą su vaikų auklėjimu. Kartu tai leis kurtis šeimų darželiams ten, kur jų trūksta ar nebelieka“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

Išmoka bus mokama vienam iš tėvų arba globėjui už kiekvieną vaiką, kuris nelanko ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Auklės bus įdarbinamos pagal individualios veiklos pažymą arba darbo sutartį.

Šį kompensavimo priemonė tėveliams papildys „šeimos paketą“. Šioje kadencijoje valstybės įstaigose dirbantiems ir vaikus iki trejų metų auginantiems tėvams darbo savaitė buvo sutrumpinta iki 32 valandų, daugiau kaip 100 darbuotojų turinčiose įstaigose įrengiami vaikų kambariai. Seimas taip pat pritarė, kad mažylius auginančios mamos arba tėčiai galėtų pirmaisiais kūdikio metais ir dirbti, ir gauti „Sodros“ išmokas.