fbpx

V. Čmilytė-Nielsen: „2020 m. biudžetą priimkime nepamesdami sveiko proto“

  • Liberalai.lt
  • gruodžio 9, 2019
  • Aktualijos
Viktorija Čmilytė-Nielsen

Prieš prasidedant galutiniams balsavimams Seime dėl 2020 m. valstybės biudžeto, Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen dar kartą paragino valdančiuosius nekurti papildomo chaoso valstybėje įvedant naujus mokesčius. Apie tai ji, kartu su ekonomikos ir finansų ekspertais, teisininkais, sociologais, verslo ir investuotojų atstovais, kalbėjo biudžeto priėmimo išvakarėse surengtoje konferencijoje-diskusijoje „2020 m. biudžetas – kuriame gerovės valstybę ar chaosą“.

„Šiandienos politinio chaoso ir suirutės sąlygomis bet koks akivaizdumas yra vertybė. Akivaizdu, kad tokioje situacijoje, kai griebiamasi ir to, ir kitko, ir visko iškart, įvedinėti naujus mokesčius yra akivaizdi kvailystė. Ypač tuomet, kai buvo pažadėta jokių mokesčių neįvedinėti. Apie tai jau daug kartų sakyta, tačiau apie tą akivaizdumą vis dėlto reikia šnekėti“, - sako  Liberalų sąjūdžio pirmininkė, frakcijos Seime seniūnė V. Čmilytė-Nielsen.

Liberalė dar kartą perspėjo valdančiuosius ir visuomenę apie pasekmes, kurios lauktų šalies gyventojų ir ūkio, priėmus paskubomis ir vienpusiškai stumiamus naujus, atsitiktinius mokesčius bei didinant jau esamus.

„Pasaulis, deja, chaotiškas, dalis to chaoso kyla iš sąmoningo veikimo, todėl akivaizdumui reikia padėti konkrečiais sprendimais. Pavyzdžiui, kad ir tokiais: Liberalų sąjūdis tebesiūlo priimti įstatymų pataisas, kurios uždraustų tvirtinant biudžetą kartu įvesti naujus ar padidinti esamus mokesčius, kurie galėtų būti įvedami tik šešis mėnesius prieš jų įsigaliojimą. Tai padėtų bent kažkiek apriboti tą chaosą, kuris atima sveiką protą ir būtų alternatyva šiandienos valdančiųjų sprendimams“, - konferencijoje susirinkusiems tvirtino V. Čmilytė-Nielsen.