fbpx

Turto vertintojai įgijo savo savivaldą – steigs profesinius rūmus

  • Liberalai.lt
  • balandžio 25, 2024
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Liberalo Eugenijaus Gentvilo iniciatyva Seimas ketvirtadienį įteisino naują profesinę savivaldą šalia architektų, advokatų ir panašių laisvųjų bendrijų – priėmė Turto ir verslo vertintojų rūmus įteisinantį įstatymą. Kartu su juo pakeisti dar šeši paketo įstatymai, tarp jų – Privalomojo turto ir verslo vertinimo įstatymas.

E. Gentvilas teigia Turto ir verslo vertintojų rūmų įstatymo projektą kūręs pagal gerąją advokatų ir architektų profesinės savivaldos praktiką, kurią yra patikrinęs laikas.

„Profesinę savivaldą turi steigti ne valdžia, o patys rinkos dalyviai. Todėl nuo šiandien vertintojų kontrolės priemonės: egzaminavimas, atestavimas, etikos užtikrinimas, taip pat organizaciniai bei finansiniai reikalai perduodami Vertintojų rūmų žiniai ir atsakomybei“, – sako Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas.

Jis pabrėžia, kad įteisinus turto vertintojų savivaldą nuo valstybės nuimama kontrolės našta, reikalaujanti nuolatinių valstybės administracinių ir finansinių išteklių. „Nuo šiol valstybė turto vertinimo procese dalyvaus minimaliai, vien formuodama egzaminų komisijas ir Garbės teismą“, – sako E. Gentvilas

Profesinės savivaldos stiprinimas yra programinis Liberalų sąjūdžio įsipareigojimas. Liberalų frakcijos pastangomis praėjusioje sesijoje Seimas balsavo ir už profesinės savivaldos grąžinimą Odontologų rūmams.