fbpx

Trakų ir Kelmės merų rinkimuose daugiausiai rinkėjų balsų surinko Liberalų sąjūdžio kandidatai

  • Liberalai.lt
  • spalio 13, 2021
  • Aktualijos
liberalai

Sekmadienį baigėsi pirmasis turas Trakų ir Kelmės rajonų merų rinkimuose. Abejuose rajonuose Liberalų sąjūdis (LS) buvo iškėlęs savo kandidatus. Tarp dėl rinkėjų balsų besivaržančių partijų, Liberalų sąjūdis sulaukė didžiausio rinkėjų palaikymo – už LS iškeltus kandidatus balsavo didžiausia balsavusiųjų dalis – viso 3 942 rinkėjai.

„Džiaugiamės tuo, kad rinkėjams yra priimtinos Liberalų sąjūdžio vertybės ir ta darbotvarkė, kurią mes siūlome regionuose. Liberalai visada laikėsi nuoseklios mokesčių mažinimo politikos, pabrėžia ypatingą dėmesį asmens laisvės vertybėms, švietimo ir kultūros temoms. Balsavusiųjų statistika aiškiai nurodo, kad rinkėjai pasitiki Liberalų sąjūdžiu. Be galo vertiname mums išreikštą pasitikėjimą“, – kalbėjo Nepriklausomybės Akto signataras, vienas iš Liberalų sąjūdžio steigėjų Eugenijus Gentvilas.

Trakų rajone kandidatus į merus, be LS, kėlė Lietuvos socialdemokratų partija, Tėvynės-Sąjunga Krikščionys demokratai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga bei Nacionalinis susivienijimas. Tuo tarpu Kelmėje meru ar mere tapti siekė Lietuvos socialdemokratų partijos, Darbo partijos, Lietuvos žaliųjų partijos, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatai.

Bendras rinkėjų aktyvumas, skaičiuojant su išankstiniu balsavimu, siekė 34,22 proc. LS kandidatus į merus Trakuose ir Kelmėje iš viso palaikė 3 942 rinkėjai ir tai yra geriausias rezultatas tarp kandidatus kėlusių partijų.