fbpx

Susitikimas su Ukrainos pilietinio pasipriešinimo iniciatyva „Geltonasis kaspinas“

  • Liberalai.lt
  • kovo 28, 2023
  • Aktualijos
seimas

Rusijos karas prieš Ukrainą parodė, jog piliečiai ir organizuota pilietinė visuomenė užima svarbų vaidmenį priešinantis agresoriui. Už savo narsią kovą už laisvę Ukrainos žmonės pernai buvo apdovanoti Europos Parlamento Sacharovo žodžio laisvės premija. Vieni iš šios premijos laureatų – Ukrainos pilietinio pasipriešinimo judėjimas „Geltonasis kaspinas“ (Yellow Ribbon Movement), vienija šimtus taikiais būdais okupantui besipriešinančių aktyvistų įvairiuose Ukrainos miestuose.

Š. m. kovo 31 d. (penktadienį) 12:40 LR Seime maloniai kviečiame Jus į diskusiją-susitikimą su „Geltonojo kaspino“ atstovais. Šio susitikimo metu svečiai iš Ukrainos papasakos apie piliečių kovą su okupantais ir galimus taikaus pasipriešinimo metodus. Taip pat bus diskutuojama apie Ukrainos pilietinio pasipriešinimo pamokas Lietuvai.

Renginio programa pridedama.

Prieš renginį kiekvienas diskusijos dalyvis turės galimybę pasijusti Ukrainos pilietinio pasipriešinimo dalimi – įsiamžinti nupiešdamas pasipriešinimo okupacijai simbolį – geltoną kaspiną ant specialaus stendo.

Renginys vyks LR Seimo Konstitucijos salėje, I rūmai (3a.). Įėjimas pro III rūmus.

Dėmesio: patekimas į renginį tik su išankstine registracija. Prašome užpildyti šią formą iki kovo 30 d. 14:00: https://forms.gle/ECzfmtn9XrVRzJbX7

Diskusijos organizatoriai: Laurynas Kasčiūnas, LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas ir Petras Auštrevičius, Europos Parlamento narys

 

SUSITIKIMAS SU UKRAINOS PILIETINIO PASIPRIEŠINIMO INICIATYVA „GELTONASIS KASPINAS“
Kovo 31 d. 12:40-14:30 Konstitucijos salė, LR Seimas

PROGRAMA

12:40 Pasitikimo kava ir akcija „Tapk pilietinio pasipriešinimo dalimi“
Kiekvienas dalyvis turės galimybę pasijusti Ukrainos pilietinio pasipriešinimo dalimi nupiešdamas savo geltonąjį kaspiną ant specialios sienos.

13:00 Diskusijos atidarymas Laurynas Kasčiūnas, LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Petras Auštrevičius, Europos Parlamento narys (nuotoliniu būdu)

13:10 Pilietinio pasipriešinimo būdai ir reikšmė kovoje su agresoriumi:
pamokos iš Ukrainos Pranešimas ir diskusija su Yellow Ribbon judėjimo atstovais Yaroslav Bozhko ir Daria Novak 14:30 Renginio pabaiga