fbpx

Su gimtadieniu, liberalai!

  • Liberalai.lt
  • vasario 25, 2021
  • Aktualijos
Viktorija Čmilytė-Nielsen

Šiandien Liberalų sąjūdžiui – 15!

Datos yra proga pamąstyti, kokiame etape esame, kaip iš dabarties perspektyvos atrodo nueitas kelias. 2006 m. vasario 25 d., įsteigto Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio  programoje „Piliečių respublika“ įsipareigota siekti teisingos Lietuvos, išsilavinusios visuomenės ir pasiturinčio žmogaus.

Tie pagrindiniai tikslai (valstybė, ypatingą dėmesį skirianti žmogaus teisėms ir laisvėms, žmogiškam orumui ir įstatymo viršenybei; prioritetas švietimo sistemai, išsilavinimui, lemiančiam gyvenimo kokybę; dėmesys gerovei akcentuojant ne tiek valstybę, kiek žmogų kaip „galutinį gerovės gavėją“) lėmė ir mano sprendimą prieš šešerius metus tapti Liberalų sąjūdžio dalimi. 

Per tą laiką daug nutiko. Buvo politinio pakilimo laikas, buvo ir duobių. Šiandien tai – išmoktos pamokos. Pastarieji treji rinkimai parodė, kad žmonės tai įvertino ir delegavo mus į  savivaldą, Seimą bei Europos parlamentą.

Dar ne taip seniai liberalizmas laidotas ne tik Lietuvoje, bet ir platesniame pasaulyje. Vienu metu  buvo madinga teigti,  kad liberalios idėjos išsikvėpė, liberalūs sprendimai nebeefektyvūs.

Tačiau dabar Vakaruose liberalios idėjos vėl tampa populiarios.

Lietuvoje taip pat matome liberalių idėjų atgimimą. Liberalų Sąjūdis sėkmingai pasirodė Seimo rinkimuose, liberalios krypties politinės jėgos kartu gavo rekordinį balsų skaičių. Jei dar įvertintume liberalių pažiūrų politikus įvairiose politinėse jėgose, skaičiai dar įspūdingesni.

Tai parodo tendenciją, tačiau savaime negarantuoja teigiamo rezultato.

Gyvename sudėtingais laikais, tačiau ir tokiomis sąlygomis esame pasiryžę įgyvendinti savo programinius įsipareigojimus. Svarbiausiu mūsų bendruomenės tikslu išlieka kurti tokias visuomenines sąlygas, kai paliekama galimybė elgtis taip, kad tie veiksmai nekliudytų kitų laisvei.

Šiandien, pandemijos sąlygomis, liberalizmas turi stengtis akcentuoti sąmoningo, pasekmes vertinančio veikimo reikšmę. Kuris kyla iš universalios formulės, priskiriamos „medicinos tėvui“ Hipokratui – „svarbiausia – nepakenkti“.

Tai būtų atskaitos taškas kuriant Galimybių Lietuvą, kurioje laisvas, veiklus, kūrybingas žmogus turėtų maksimalias galimybes pats kurti savo ateitį, savo gerovę. Ateinančius 15, 30 ar 45 metus.

Sveikinu Liberalų sąjūdžio bendruomenę ir visus, palaikančius liberalias idėjas!

 

Liberalų sąjūdžio pirmininkė
Viktorija Čmilytė-Nielsen