fbpx

Skirsime daugiau dėmesio perkantiems būstą, gynybos finansavimui, vairuotojams

  • Liberalai.lt
  • kovo 12, 2024
  • Aktualijos
TBF_4479

Prasidėjusioje Seimo pavasario sesijoje valdantieji liberalai siūlys tobulinti daugumai gyventojų brangiausio turto – būsto ir automobilių – reguliavimo aspektus ir tikisi pertvarkyti dviejų riziką keliančių užsiėmimų – azartinio lošimo ir alkoholio vartojimo – kontrolę valstybėje. Ateinančiais mėnesiais liberalų pastangomis taip pat rasis kelios priemonės, kaip paskatinti savanorišką gynybos finansavimą.

Liberalai inicijavo įstatymo pataisas, kuriomis bus tikslinami paramos būstui įsigyti kriterijai. „Pastebėjome, kad žymiai sumažėjo gyventojų, gaunančių valstybės paramą būstui. Tuo metu vienišos motinos, Vilniuje auginančios vaiką, pretenduoti į tokią kompensaciją dažnai nė neturi galimybės. Todėl harmonizuosime šią tvarką, kad parama iš tikrųjų tektų tiems, kuriems jos labiausiai reikia“, – sako Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Artėjant vasarai frakcija į Seimo posėdžių salę grąžins automobilių techninės apžiūros paslaugų rinką liberalizuojantį įstatymų paketą. „Konkurencijos taryba juodu ant balto parašė, kad techninės apžiūros filialų tinklas neatitinka šiuolaikinių reikalavimų. Siūlysime Seimui pagaliau apsispręsti, kad automobilius galėtų tikrinti daugiau valstybės akredituotų įmonių arčiau namų. Tai aktualu pusei Lietuvos gyventojų, kurie turi vairuotojo pažymėjimus“, – sako E. Gentvilas.

Po rezonansinio piktnaudžiavimo azartiniais lošimais įvykio Seimo liberalai siūlys griežtinti lošiančiųjų elgesio priežiūrą ir jų laimimų arba pralaimimų sumų kontrolę. Užuot visiškai uždraudus lošimų reklamą, kuri yra reikšmingas privačios žiniasklaidos pajamų šaltinis, frakcija siūlys pusę lošimo organizatorių reklaminių biudžetų privalomai nukreipti lošimų žalos prevencijai.

Frakcija taip pat mėgins dar kartą grąžinti alkoholio cenzą į įprastą Europoje ir anksčiau galiojusį Lietuvoje – nuo 18 metų. Liberalų manymu, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų daugumos praėjusioje kadencijoje įvestas cenzas atima teisę savarankiškiems ir už save atsakingiems asmenims spręsti patiems. Valdantys dešinieji 2022 m. sausį jau bandė tai padaryti, vis dėlto už pasiūlymą leisti vartoti alkoholį nuo pilnametystės balsavo 44 Seimo nariai, 45 buvo prieš, 25 neapsisprendė.

Šią Seimo sesiją Liberalų sąjūdžio frakcija rūpinsis įvairiomis gynybos finansavimo galimybėmis. Jau registruota pataisa, kuri numato pajamų sumą, kurią gyventojai paaukotų kariuomenei arba šauliams, neapmokestinti gyventojų pajamų mokesčiu.

„Kitą savaitę klausime Vyriausybės, kada ji pradės platinti gynybai nukreiptus taupymo lakštus, kuriais žmonės galėtų paskolinti valstybei. Vėliau žiūrėsime, kokios perspektyvos įsteigti iš įvairių paramos šaltinių kaupiamą valstybės gynybos fondą, kaip pritraukti fizinius ir juridinius asmenis į gynybos pramonės kapitalą“, – teigia E. Gentvilas.