fbpx

Skelbdamas mobilizaciją rusijos režimas pasmerkė pats save

  • Liberalai.lt
  • rugsėjo 21, 2022
  • Aktualijos
waving-colorful-flag-russia-federation-footage-195959824_iconl

Trečiadienį paskelbtas putino įsakymas šaukti „dalinę“ mobilizaciją nepakeis karo Ukrainoje raidos, užtat sudarys sąlygas nustatytipilietines nuotaikas tiek pačioje rusijoje, tiek Vakaruose, teigia Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai.

Kad rusijos paskelbta mobilizacija į karą pašaukiant 300 tūkst. rezervininkų negąsdina Ukrainos, trečiadienį Seimo Užsienio reikalų komiteto narys Arminas Lydeka išgirdo iš Vilniuje viešinčio Rados deputato Oleksijaus Gončarenko. „Ukrainiečiai mano, kad šiuo veiksmu rusija pati save pasmerkė. Mobilizacija nesumažins Ukrainos ryžto, kovingumo vaduojant laikinai okupuotas teritorijas“, – teigia A. Lydeka.

2019 m. Ukrainos parlamento rinkimuose O. Gončarenko buvo išrinktas kaip nepriklausomas kandidatas. 2015 m. Nemcovo atminimo maršo metu Maskvoje jis nukentėjo nuo rusų jėgos struktūrų.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nario Raimundo Lopatos manymu, mobilizacija turės didesnį poveikį ne karo eigai, o kaip Kremliaus režimo testas. „putinas savo įsakymu iš esmės ne tikrina galias fronte, o tikrina vidaus politikos nuotaikas. Paskelbus mobilizaciją ir mums Vakaruose bus aiškiau, ar režimo viduje absoliuti dauguma mąsto kaip vergai, ar vis dėlto dar gyva rusijos pilietija“, – sako R. Lopata.

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo pastebėjimu, trečiadienį išaugęs rusijos gyventojų poreikis išvykti iš šalies parodo, kaip svarbu žmonėms laiku reaguoti į režimo keliamus pavojus. „Dabar rusijos visuomenė turėtų gailėtis ir turbūt gailisi, kad su didesne jėga nesipriešino rusijos pradėtam karui, buvo pasyvūs ir net palaikė režimo veiksmus. Šiandien gyventojai gali piktintis ir priešintis, tačiau tai reikėjo daryti anksčiau, iš karto po vasario 24-osios. Jeigu laiku nepadarei darbo, laukia dar daugiau darbo“, – sako E. Gentvilas.

Nuo šio pirmadienio Lenkija ir Baltijos šalys stipriai sugriežtino atvykstančių rusijos piliečių kontrolę, todėl rusams išvykti į Vakarus bus dar sudėtingiau.