fbpx

Siūlome didinti pareigūnų priedus nuo 20 iki 30 proc.

  • Liberalai.lt
  • balandžio 9, 2020
  • Aktualijos
Viktorija Čmilytė-Nielsen

Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen užregistravo pasiūlymą Vyriausybės ir Vidaus reikalų ministerijos užregistruotam Vidaus tarnybos statuto pakeitimo ir papildymo projektui. Juo siūloma suteikti Vyriausybei teisę pareigūnams, kurie gali būti paveikti kenksmingų ar pavojingų veiksnių, padidinti priemokas nuo 20 iki 30 proc. pareiginės algos.

„Šiandien pareigūnai taip pat rizikuoja savo, kolegų ir savo šeimų sveikata. Jeigu Seime sutarėme, kad visi medicinos sektoriaus darbuotojai turi gauti priedus, negalime nusisukti nuo pareigūnų. Todėl ir inicijuojame šį statuto pakeitimą. Suprasdami situaciją, kalbame apie galimybę skirti 30 proc. darbo užmokesčio dydžio priedą. Turime suteikti Vyriausybei galimybę adekvačiai atsilyginti tiems, kurie mus saugo“,- situaciją dėl pareigūnų algų vertina Seimo narė V. Čmilytė-Nielsen.

Statuto pakeitimo projekte argumentuojama, kad priemokos ribos yra nustatytos Vidaus tarnybos statute ir šiuo metu siekia iki 20 proc. pareiginės algos. Vadinasi, vadovaujantis šiuo metu galiojančia Vyriausybės nustatyta tvarka, maksimali galima priemoka pareigūnui, nustačius jį veikiančius kenksmingus ar pavojingus veiksnius, yra 20 proc. pareiginės algos dydžio.

Karantino dėl koronaviruso paskelbimo metu susidariusi situacija parodė, kad kenksmingi ir pavojingi veiksniai gali atsirasti netikėtai ir labai skirtis savo poveikiu. Atsižvelgiant į tai, kad priemokos dydžio nustatymo tvarka bus patvirtinta Vyriausybės nutarimu, liberalai mano, kad reikėtų nustatyti didesnę diferencijavimo galimybę ir priemokos dydžio ribą praplėsti iki 30 proc. pareiginės algos.

Pasiūlymą Seimo narė V. Čmilytė-Nielsen registravo kartu su kolega Simonu Gentvilu.