fbpx

Siūloma inovatyvi paslauga: galimybė namie pagamintos elektros perviršiu pasidalinti su artimaisiais

  • Liberalai.lt
  • gegužės 21, 2024
  • Aktualijos
Viktoras Pranckietis

Gaminantys elektros vartotojai elektros energijos pertekliumi galėtų pasidalinti su artimais giminaičiais: tėvais ar vaikais, seserimis ar broliais. Tokią galimybę numatančią Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pataisą antradienį registravo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Viktoras Pranckietis.

Jo teigimu, įteisinta paslauga dalintis energija tarp artimų giminaičių būtų naudinga 110 tūkst. šiuo metu šalyje veikiančių ir ateityje atsirasiančių gaminančių elektros vartotojų.

„Saulės elektrines savo namuose įsirengę gyventojai energijos perteklių atiduoda į tinklą. Nesuvartota energija galėtų būti priskiriama artimiesiems giminaičiams, kaip jie apibrėžti Civiliniame kodekse. Žinoma, niekas nenuties atskiro kabelio pas tau artimus žmones, tačiau priėmus pataisą patrauklius paskirstymo tarp vartotojų planus laisvai galės siūlyti nepriklausomi energijos tiekėjai. Tokiu atveju gaminantys vartotojai galės džiaugtis, kad dalijasi su šeima, o giminaičiams kai kada žymiai sumažės sąskaitos“, – teigia V. Pranckietis.

Seimo nario pastebėjimu, dalijimosi inovacija skatintų privačiai investuoti šeimoms ir „dalintis“ stogais, skatintų elektros tinklų ir pastočių galimybių panaudojimą kaimuose, gerintų tiekėjų reputaciją, toliau didintų atsinaujinčiau energijos išteklių patrauklumą.

Antradienį pas Seimo liberalus apsilankę „Elektros skirstymo operatoriaus“ vadovai atkreipė dėmesį, kad per pastaruosius 5 metus atsinaujinančių išteklių prijungimo poreikis išaugo 9 kartus. Šiais metais šalyje jau instaliuota beveik 1,5 GW pajėgumų iš žaliosios energijos. ESO tikisi, kad iki 2030 m. gaminančių vartotojų skaičius išaugs beveik triskart – iki 300 tūkst.