fbpx

Seimo narys Andrius Bagdonas rengia konferenciją dėl rinkimų amžiaus cenzo mažinimo

  • Liberalai.lt
  • birželio 2, 2021
  • Aktualijos
Andrius Bagdonas

Seimo narys liberalas Andrius Bagdonas birželio 3 dieną, ketvirtadienį 12:00 val. kviečia į spaudos konferenciją Seime: „Kandidatavimas į Seimą nuo 21 metų: ar turės jaunimas savo atstovų parlamente?“.

„Dabartinio amžiaus cenzo sumažinimas praplėstų jaunimo atstovavimo galimybes nacionaliniu lygmeniu ir padidintų dėmesį jaunimo politikos klausimams Seimo darbotvarkėje. Atsiradus galimybei daugiau jaunų žmonių kandidatuoti į Seimą, sukurtume paskatą jaunimui aktyviau dalyvauti politikoje ir prisidėti prie valstybėje vykstančių procesų“, – teigė Liberalų Sąjūdžio pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen.

Renginio metu bus diskutuojama dėl Konstitucijos pakeitimo, siekiant sumažinti Seimo rinkimų amžiaus cenzą iki 21 metų. Pagal dabar galiojantį LR Konstitucijos 56 straipsnį Seimo nariu gali tapti ne jaunesnis kaip 25 metų asmuo.

„Dabartinė situacija prasilenkia su logika – pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus kandidatuoti į Seimą gali asmenys, sulaukę 25 metų, nors savivaldybės meru ar tarybos nariu galima tapti jau nuo 18 metų. Į Europos Parlamentą daugumoje ES valstybių taip pat leidžiama kandidatuoti nuo 18 metų. Valdžia turi kuo mažiau kištis į žmonių gyvenimą, tačiau tuo pat metu privalo priimti teisės aktus, kurie būtų logiški ir visiems suprantami – jauniems žmonėms turime sudaryti lygias galimybes kandidatuoti į Seimą“, – sakė Liberalų sąjūdžio frakcijai atstovaujantis A. Bagdonas.

Renginyje dalyvauja:

  • Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen
  • Andrius Bagdonas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys
  • Lukas Kornelijus Vaičiakas, LiJOT Prezidentas
  • Liutauras Gudžinskas, Politologas

Spaudos konferenciją tiesiogiai bus galima stebėti LR Seimo „Youtube“ paskyroje.