fbpx

Už „pažeidžiamo Prezidento“ išvadą balsuotume tik susipažinę su įslaptinta informacija

  • Liberalai.lt
  • kovo 28, 2024
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija vadinamosios Prezidento ir pranešėjo komisijos išvadoms pritars nebent susipažinę su pirminiais šaltiniais – faktais, kurie šalies vadovą, anuomet kandidatą Gitaną Nausėdą sieja su Baltarusijos trąšų verslu užsiimančiais asmenimis.

Frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo teigimu, prieš priimdami sprendimus Seimo nariai turi patys kuo aiškiau žinoti, už ką balsuoja.

„Negalime balsuoti už išvadą, kai remiamės ne įrodymais, o tikėjimu. Todėl Seimo nariams, turintiems teisę susipažinti su įslaptinta ribota informacija, Valstybės saugumo departamentas privalo suteikti galimybę pamatyti faktus apie išvadoje suponuojamus G. Nausėdos ryšius su baltarusiškų trąšų pardavėjais. Mūsų pareiga tikėjimą komisijos žodžiu paversti savo pačių žinojimu“, – sako E. Gentvilas.

Seimo tyrimo komisijos išvadoje konstatuojama, kad „Gitano Nausėdos ir jo aplinkos palaikomi ryšiai su asmenimis, kurie yra susiję su baltarusiškų trąšų verslu besiverčiančiais asmenimis ir verslo įmonių vadovais (akcininkais) bei atstovais, daro Prezidentą pažeidžiamą“. Tačiau patys tokių ryšių faktai tiesiai nenurodomi.

Ir pati parlamentinė komisija ragina Valstybės saugumo departamento direktorių Darių Jauniškį pateikti Seimui informaciją apie konkrečius rizikos veiksnius, pavojus ir grėsmes Lietuvos nacionaliniam saugumui ir valstybės interesams.

Nepaisant duomenų trūkumo, Seimo liberalai palaiko komisijos pasiūlymus keisti teisės aktus: baudžiamojo persekiojimo ir žvalgybos kontrolės, rinkimų kampanijų finansavimo, valstybės paslapčių ir asmens duomenų apsaugos nuostatas, ypač tobulinant pranešėjo apsaugą.