fbpx

Seimo liberalų frakcija poziciją dėl mokesčių derins su partijos valdyba

  • Liberalai.lt
  • gegužės 10, 2023
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Finansų ministerijos pristatoma mokesčių reforma nebuvo numatyta dabartinės koalicijos sutartyje nei Vyriausybės programoje, todėl prieš apsispręsdama, ar pritarti mokesčių reformai visa ar daline apimtimi, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija savo poziciją pirmiausia derins su partijos valdyba.

„Konservatoriai rengia mokesčių reformą, kai savo ruožtu mes, koalicijos partneriai liberalai, reformą sudarančių įstatymų projektų dar nė neregėjome. Frakcijai pagaliau gavus susipažinti su įstatymų projektais, mes dar tarsimės su Liberalų sąjūdžio Ekonomikos ir finansų komitetu bei partijos valdyba, ką daryti toliau“, – sako frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Nors sprendimą dėl mokesčių reformos liberalai ketina priimti aptarę juos tik in corpore, įstatymo projektams pateikimo stadijoje frakcija linkusi pritarti ir avansu. „Bet kuriuo atveju, frakcija su partija tarsis tik Seimo nariams perskaičius pačius įstatymų projektus“, – parėžia E. Gentvilas.

Seimo liberalai susipažinti su mokesčių pakeitimus numatančiais įstatymų projektais tikisi jau daugiau kaip pusmetį. Frakcija mokesčių reformos gaires pirmą kartą su finansų ministre Gintare Skaiste aptarė dar 2022 m. rugsėjo 20 d., vis dėlto šių metų pavasarį Finansų ministerijos pristatoma reformos vizija skiriasi iš esmės.

Kadangi koalicijos partneriai liberalai iki šiol nesusipažino su įstatymų projektais, frakcija konstatuoja, jog kol kas nesilaikoma 2020 m. lapkričio 5 d. sudarytos koalicinės sutarties ir 2020 m. gruodžio 11 d. Seime priimtos Vyriausybės programos.

Pagal trijų partijų suderėtą koalicijos sutartį, „partneriai sutaria, jog mokesčių sistemos pakeitimai bus svarstomi tik tada, kai koalicijoje bus sutarta dėl viešojo sektoriaus įsipareigojimų masto“. Liberalų sąjūdžio frakcija konstatuoja, kad koalicija iki šiol nėra sutarusi dėl viešojo sektoriaus įsipareigojimų masto.

Pagal XVIII Vyriausybės programą, Vyriausybė vengia „neišdiskutuotų mokesčių sistemos pakeitimų“ ir laikosi principo, kad „apie tokius pakeitimus suinteresuotieji asmenys būtų informuojami iš anksto“. Liberalų sąjūdžio frakcija konstatuoja, kad apie mokesčių pakeitimus suinteresuoti asmenys – koalicijos partneriai – nėra informuoti iš anksto, nes dar negavo susipažinti su įstatymų projektais, todėl mokesčių sistemos pakeitimai kol kas laikytini neišdiskutuotais.