fbpx

Seimo Ateities komitetas vasarį skelbia virtualių diskusijų mėnesiu

  • Liberalai.lt
  • vasario 2, 2021
  • Aktualijos
Raimundas Lopata

Vasario mėnesį Seimo Ateities komitetas telkia Lietuvos akademinę bendruomenę, verslo analitikus, nevyriausybinių organizacijų atstovus ir įvairių sričių ekspertus į virtualius diskusijų forumus. Numatoma net keliolika renginių, kurių metu pranešėjai dalinsis įžvalgomis apie tolimesnę valstybės ateitį, atskirų sričių raidos perspektyvas.

Prasidėsiančio diskusijų ciklo sumanytojas profesorius Raimundas Lopata sako, kad norint sėkmingai brėžti Lietuvos valdymo raidos trajektorijas, reiktų pradėti kalbėti apie intelektualinį šalies savarankiškumą, gebėjimą identifikuoti politikoje vykstančius pokyčius. „Prieš kelias dienas Davose pasibaigusio Pasaulio ekonomikos forumo esminė žinutė – pasaulis nebebus toks, koks buvo. Liberalios demokratijos ateities klausimai, neišvengiama ekonomikos transformacija, aplinkosaugos problemos nebegali būti nustumtos į paraštes. Kaip Lietuvai reiktų reaguoti į naują aplinką? Ar esame intelektualiai tam pasiruošę? Visiems šiems klausimams būtinas platus visuomenės sutarimas. Šiuo tikslu visą vasario mėnesį Seimo Ateities komitete rengiame įtemptą diskusijų ciklą – laukia net keliolika diskusijų ir kelios dešimtys pranešėjų“, – pažymi R.  Lopata.

Renginiuose dalyvaus žinomi visuomenės veikėjai iš mokslo, ekonomikos, kultūros, meno, literatūros ir kitų sričių profesionalai, autoritetą turintys specialistai, savo įžvalgas pristatys žinomi šalies politologai ir filosofai. Į Ateities komiteto rengiamas diskusijas taip pat kviečiamai prisijungti ir visi neabejingi piliečiai – svarbu išgirsti tiesiogiai su politika ar valstybės valdymu nesusijusių žmonių nuomonę.

Visos diskusijų temos bus skelbiamos Seimo interneto svetainės (www.lrs.lt) rubrikoje „Ateities komitetas“.

Diskusijas bus galima stebėti Seimo ,,Youtube“ paskyroje arba peržiūrėti įvykusios diskusijos vaizdo įrašą.