fbpx

Seime pritarta liberalų siūlymui mažinti amžiaus kartelę iki 21-erių metų, kandidatuojant į Seimą

  • Liberalai.lt
  • rugsėjo 23, 2021
  • Aktualijos
Viktorija Čmilytė-Nielsen

Seimas pritarė Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen teikiamai Konstitucijos pataisai, į Seimą leisti kandidatuoti 21-erių sulaukusiems asmenims. Iki šiol Seimo nariais gali būti renkami sulaukę 25-erių. Konstitucijos pataisą palaikė 95 parlamentarai.

Seimo Pirmininkės teigimu, kandidatavimo amžiaus cenzo mažinimas yra pats tiesiausias ir paprasčiausias būdas parodyti jaunimui pasitikėjimą jais. Pasak V. Čmilytės-Nielsen, jauni Lietuvos žmonės niekuo nesiskiria nuo daugelio Europos Sąjungos valstybių jaunų žmonių, kur kandidatavimo į parlamentus amžius dažniausiai svyruoja tarp 18 ir 21 metų.

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas džiaugiasi, kad Seime užteko politinės valios palaikyti Konstitucijos keitimą. Jo teigimu, jaunimas nebėra mūsų ateitis, jaunimas yra mūsų dabartis, todėl tokios Konstitucijos pataisos buvo būtinos, o suvienodinta amžiaus kartelė kandidatams į Seimą ir Europos Parlamentą yra racionalus sprendimas.

„Situacija iki šiol buvo daugiau nei keista – žmogus gali atstovauti Lietuvai Europos Sąjungos institucijose ir Parlamente, bet negali spręsti nacionalinio lygio klausimų“, – sakė politikas A. Bagdonas.

Jis pridūrė, kad Konstitucijos pataisa buvo būtina tam, jog jauni žmonės galėtų kuo ankščiau įsitraukti į politinį gyvenimą: „Kad jauni žmonės galėtų ne tik skrajutes nešioti vyresniems savo kolegoms rinkimų laikotarpiu, bet ir patys dalyvauti rinkimuose ir sulaukti vienokio ar kitokio gyventojų palaikymo. Mano nuomone, mes turime tikėti ir pasitikėti jaunimu ir tokią galimybę jiems suteikti“, – kalbėjo parlamentas.

Be kita ko, jis pribūrė, kad šis Konstitucijos punkto keitimas labiau atspindės ir žmogaus teisių problemas. A. Bagdono teigimu, dabar Seime nėra pakankamai politikų, kurie atstovautų jaunus žmones, o jaunimo kriterijų atitinkančių Seimo narių šioje kadencijoje tėra vos keletas, būtent todėl jaunimui svarbios temos šiuo metu parlamente negauna pakankamai dėmesio.

Lietuvos liberalaus jaunimo Tarptautinių ir politinių reikalų koordinatorius Umberto Masi kalbėjo, kad Konstitucijos pataisa reikalinga siekiant didesnio ir platesnio jaunimo įsitraukimo į politiką.

„Šita Konstitucijos pataisa yra be abejonės labai svarbi, nes mes matome, kad jaunimo įsitraukimas į politiką nėra toks, kokį mes norėtume matyti. Mes, Lietuvos liberalus jaunimas, esame įsitikinę, kad būtent įgalinant jaunus žmones nuo 21-erių metų dalyvauti politiniuose procesuose – tai yra kandidatuoti į Seimą, leis ne tik siūlyti savo mintis, taip atsiras platesnis temų spektras Seime“, – kalbėjo U. Masi.

Konstitucijos pakeitimui reikalingi du balsavimai Seime, antrasis balsavimas planuojamas po dviejų mėnesių.