fbpx

Seime ieškos būdo, kaip sustabdyti radikaliojo litvinizmo ideologiją

  • Liberalai.lt
  • rugsėjo 14, 2023
  • Aktualijos
RAIMUNDAS LOPATA

Seime rengiama ekspertų diskusija apie litvinizmo ideologiją, kurios išvados taps pagrindu kuriant nacionalinę strategiją Baltarusijos atžvilgiu.

Diskusijos dalyviai aptars, kaip išsaugoti ir suderinti istorinę atmintį tarp lietuvių ir baltarusių tautų, ir nusibrėš gaires radikaliojo litvinizmo – šio šališko istorinės praeities faktų interpretavimo – prevencijai.

Ateities komiteto pirmininko, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nario Raimundo Lopatos teigimu, litvinizmas iš esmės reiškiasi tam tikrų baltarusių opozicijos sluoksnių pretenzijomis į Vilnių ir Lietuvos istoriją. „Lietuvos istorikai turėtų tapti „nematomo fronto“ kariais. Tai turėtų būti daroma ne tik vietiniu, bet ir tarptautiniu mastu, pasitelkiant kitų šalių istorikus, ypač Lenkijos, rengiant tarptautines konferencijas, skelbiant publikacijas ir t.t. Kitaip tariant, visiškai izoliuojant litvinizmo ideologinį Baltarusijos pasakojimą istorijos mokslo pagalba“, – yra sakęs R. Lopata.

Diskusijoje „Kas yra Litvinizmas?“ spalio 2 d. Seime dalyvaus Lietuvos ir Baltarusijos istorikai, politikai, Baltarusijos opozicijos lyderiai. Dalyviai kartu aptars migracijos procesą iš Baltarusijos į Lietuvą, baltarusių bendruomenės Lietuvoje raidą, baltarusių imigrantų adaptacijos ir integracijos Lietuvos sociokultūriniame kontekste problemas ir galimybes.