fbpx

Seimas vienareikšmiškai palaiko turto vertintojų savivaldą

  • Liberalai.lt
  • balandžio 16, 2024
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Turto ir verslo vertintojų rūmus įteisinančiam įstatymui liko paskutinis balsavimas, kai antradienį Seimas, 108 parlamentarams pritarus ir 8 susilaikius, sklandžiai apsvarstė šios iniciatyvos projektą.

Turto ir verslo vertintojų rūmų įstatymo autoriaus liberalo Eugenijaus Gentvilo teigimu, projektas sukurtas pagal gerąją advokatų ir architektų profesinės savivaldos praktiką, kurią jau patikrino laikas.

„Profesinę savivaldą turi steigti ne valdžia, o patys rinkos dalyviai. Įstatymu vertintojų kontrolės būdai kaip egzaminavimas, atestavimas, etikos užtikrinimas, taip pat organizaciniai bei finansiniai reikalai būtų pavesti Vertintojų rūmų žiniai ir atsakomybei“, – sako E. Gentvilas.

Jis pabrėžia, kad pasirinkus tokį kelią nuo valstybės nuimama vertintojų kontrolės našta, reikalaujanti nuolatinių valstybės administracinių ir finansinių išteklių. „Kai Seimas priims įstatymą, valstybė turto vertinimo procese dalyvaus minimaliai, tik formuojant egzaminų komisijas ir Garbės teismą“, – sako E. Gentvilas

Įstatymo projektas lydi pernai gruodį Seimo apsvarstytą Privalomojo turto ir verslo vertinimo įstatymą. Užuot pasukus pusiau valstybiniu šios rinkos priežiūros keliu, E. Gentvilo iniciatyva numatyta steigti nepriklausomus profesinės savivaldos rūmus.

Profesinės savivaldos stiprinimas yra programinis Liberalų sąjūdžio įsipareigojimas. Liberalų frakcijos pastangomis praėjusioje sesijoje Seimas balsavo ir už profesinės savivaldos grąžinimą Odontologų rūmams.