fbpx

Seimas svarstys liberalų siūlomo socialinio verslo statusą

  • Liberalai.lt
  • balandžio 14, 2022
  • Aktualijos
Andrius Bagdonas

Koalicine sutartimi įtvirtintą ekonomikos transformaciją liberalai tęsia siūlydami atnaujinti socialinio verslo kategoriją. Tai numatančių pataisų pateikimui Seimas ketvirtadienį pritarė 113 parlamentarų balsavus už, vienam prieš ir 12 susilaikius.

Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymo pataisų autoriaus, Seimo Ekonomikos komiteto nario liberalo Andriaus Bagdono teigimu, įstatymas įteisintų socialinį verslą kaip tokį, paskatintų teigiamą socialinį ir aplinkosauginį poveikį.

„Lietuvoje socialiniai verslai dirba aktyviai, tačiau jie neturi oficialaus teisinio apibrėžimo ir tinkamų sąlygų darniai ir tvariai plėtrai“, – per posėdį sakė Andrius Bagdonas.

Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovo, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto nario Jono Varkalio teigimu, socialinio verslo reikšmė jau įrodyta praktiškai. „Socialinis verslas padeda į ekonomiką įtraukti neįgalius žmones. Lietuvoje veikiančios įmonės, kurios priima dirbti II ir III grupės neįgaliuosius, kuria didelę naudą darbuotojams ir valstybei“, – sako Jonas Varkalys.

Europos Sąjungoje socialinė ekonomika sudaro apie 10 proc. bendrojo vidaus produkto.

Socialinio verslo kriterijus ir teisinius saugiklius, priėmus įstatymą, nustatytų Vyriausybė. Seimas pataisas svarstys gegužės 24-ąją.