fbpx

Seimas siūlys Rusijos referendumus Ukrainoje pripažinti neteisėtais

  • Liberalai.lt
  • rugsėjo 14, 2022
  • Aktualijos
arminas-lydeka (1)

Ketvirtadienį Seimas svarstys rezoliuciją, kuria griežtai atsisakoma pripažinti Rusijos organizuojamus neteisėtus referendumus Ukrainoje. Vis dėlto šio Lietuvos signalo gali ir neprireikti, jeigu Ukrainai pačiai toliau seksis atmušinėti priešą tiek iš savo žemių, tiek nuo ketinimų imituoti demokratiją, mano rezoliucijos bendraautorius, Užsienio reikalų komiteto narys Arminas Lydeka.

 „Šia rezoliucija ieškome būdų įspėti Rusiją nerengti laikinai okupuotose Ukrainos teritorijose neteisėtų referendumų, taip pat buriame užsienio partnerius nepripažinti okupanto planuojamų referendumų ir jokių kitų „liaudies valios“ išraiškos formų. Vis dėlto gali būti, kad Ukrainai sėkmingai pradėjus kontrapuolimą fronte, karo eiga ir be mūsų pastangų įspėti ir bausti agresorių privers pačią Rusiją persigalvoti ir atšaukti planuojamus referendumus“, – komentuoja A. Lydeka.

Seimo narys atkreipia dėmesį, kad Ukrainai kare perėmus iniciatyvą, okupantai perkėlė planuojamų referendumų datą iš rugsėjo 11 d. į lapkričio 4-ąją. „Tikėkimės, ir ši data bus perkelta į „niekada“, – sako Seimo narys.

Ar pasmerkti Rusijos referendumus laikinai okupuotose teritorijose, Seimas turėtų apsispręsti ketvirtadienį. Rezoliucijos projekte pabrėžiama, kad aneksuodama Ukrainos teritorijas Rusija imituoja referendumus, dalija pasus. 2014 m. vykdydama neteisėtą referendumą Rusija aneksavo Krymą.