fbpx

S. Gentvilas. Seimas pritaria, kad pigtų statybų užbaigimo procedūra ir didėtų atsakomybė už savavališkas statybas

  • Liberalai.lt
  • spalio 28, 2022
  • Aktualijos
Simonas Gentvilas

Seimas bendru sutarimu pritarė pateiktoms Statybos įstatymo pataisoms, kuriomis didinama konkurencija statybos užbaigimo procedūroms atlikti. Be to, įstatymo pataisomis išplečiamos baudos už savavališkas statybas.

Pataisas pateikusio Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario, aplinkos ministro Simono Gentvilo teigimu, jeigu Seimas apsvarstęs pataisas joms pritars, konkurencija tarp statybos užbaigimo paslaugų tiekėjų išaugtų apie 2,5 karto.

„Statybų užbaigimo deklaracijas esame perdavę privatiems statybų ekspertams, o valstybė susikoncentruoja į ypatingus statinius, turinčius didžiausią riziką. Kainoms sukilus, buvo viešas įsipareigojimas ateiti į Seimą ir praplėsti konkurenciją tarp paslaugų teikėjų. Šiuo atveju įtraukiami ne tik statinio ekspertizės vadovai, bet ir projekto ar projekto dalies vadovai“, – Seimo posėdyje sakė S. Gentvilas.

Pagal naują Statybos įstatymo nuostatą, „deklaraciją apie statybos užbaigimą tvirtina „statinio projekto (dalies) ekspertizės rangovas arba statinio (dalies) ekspertizės rangovas“.

Aplinkos ministerijos žiniomis, deklaracijų ir pažymų tvirtinimo paslaugos kainos šiuo metu sudaro nuo 300 iki 500 eurų.