fbpx

Seimas pritarė Liberalų sąjūdžio frakcijos siūlymui leisti viešųjų įstaigų vadovams sudaryti savanoriškas darbo sutartis

  • Liberalai.lt
  • spalio 14, 2021
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Seimas pritarė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo įstatymo projektui, kuriuo bus leidžiama viešosioms įstaigoms, veikiančioms savanoriškai (kaip kaimo bendruomenės, visuomeninės iniciatyvos ir pan.), sudaryti savanoriškos veiklos darbo sutartis su jų vadovais.

Šiandien Lietuvoje turime apie tūkstantį viešųjų įstaigų, kurios negeneruoja pajamų ir neturi galimybės išlaikyti darbuotojų. Dažniausiai tokiose organizacijose dirba tik formalus vadovas, kuris ne tik negauna atlyginimo, bet ir iš savo asmeninių lėšų turi padengti dėl darbo patiriamas išlaidas.

„Šis įstatymo projektas, visų pirma, užtikrins teisinį aiškumą toms nevyriausybinėms organizacijoms, kurios vysto savo veiklą remiantis savanoriškumo pagrindais. Taigi, tokioms organizacijoms ir jų nominaliems vadovams bus leidžiama sudaryti civilinę paslaugų sutartį arba savanorišką veiklos sutartį, kad vadovui būtų padengtos bent patiriamos asmeninės išlaidos, kaip tai yra leidžiama Lietuvos Respublikos asociacijų įstatyme ir Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos fondų įstatyme “, – kalbėjo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas ir įstatymo korekcijos iniciatorius E. Gentvilas.

E. Gentvilo teigimu, nors viešųjų įstaigų įstatymas ir nenumato prievolės sudaryti darbo sutarties su vadovu, bet dėl įstatymo neapibrėžtumo, vis pasitaiko atvejų, kai asmenys ir net institucijos tokį reikalavimą numano esant, interpretuodami kitas įstatymo nuostatas. Taigi, priimta įstatymo korekcija užtikrins galimybę nevyriausybinėms organizacijoms veikti savanoriškais pagrindais.